Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Hamas'tan İsrail'e büyük darbe! Batı Cephesi Komutanı Tümgeneral Gershon HaCohen öldürüldü iddiası

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi, Ajanslar
- Güncelleme:
Hamas'tan İsrail'e büyük darbe! Batı Cephesi Komutanı Tümgeneral Gershon HaCohen öldürüldü iddiası
İsrail, Hamas, Haber

Dünya Haberleri  / Türkiye Gazetesi, Ajanslar

Kassam Tugayları, İşgalci İsrail'e yönelik yapılan operasyonlarla ilgili bilgi verdi. Operasyonlara katılan birliklerin sağ salim döndükleri açıklandı.

Hamas ile İsrail arasındaki savaş 7 Ekim'den bu yana 59 gündür sürüyor. İşgalci ordunun Gazze'ye kara harekatı başlattığı 27 Ekim'den bu yana Hamas'ın silahlı kolu İzzeddin El-Kassam Tugayları, işgalci orduya ağır kayıplar verdiriyor. Kassam Tugayları, dün işgalci güçlerin yaşadıkları başarısızlığın ardından kara kuvvetlerinin yüzde 70'ini Gazze'nin kuzeyinden çektiğini açıkladı. Kuzey bölgelerde istediğini alamayan işgalci ordu ise katliamlarının yönününü 'sözde' güvenli bölge olarak ilan ettiği güneye çevirdi. Sabah saatlerinde, 3 askerinin öldüğünü açıklayan İsrail'in, kayıplarını toplu şekilde duyurmadığı iddia edildi. Kassam Tugayları, bugün de düzenlediği birçok operasyonla İsrail'e ağır kayıplar verdirdi. Gazze'de Batı Cephesi operasyon komutanı İşgalci İsrailli General Gershon Hacohen'in, bir grup askeriyle birlikte bu sabah düzenlenen operasyonda öldürüldüğü iddia edildi.

https://twitter.com/drhossamsamy65/status/1731660661535420922

KASSAM TUGAYLARI'NIN BUGÜN YAPTIĞI OPERASYONLAR

Kassam Tugayları: Bu sabahtan itibaren Gazze’nin doğu ekseninde 5 Siyonist tank ve 5 personel taşıyıcıyı Yasin 105 füzeleriyle hedef aldık. Mücahitlerimiz, Şeyh Rıdvan bölgesinde çok sayıda düşman askerini sıfır mesafeden etkisiz hale getirerek üslerine sağ salim döndüler. Gazze’nin kuzeyinde ve doğusunda ileri eksenlerde düşmanla şiddetli çatışmalara giriyoruz ve araçları füzelerle hedef alıyoruz. Ayrıca Tugaylar, işgal altındaki Mâcîn bölgesini füzelerle hedef aldı. 

İSRAİL DÜN AĞIR KAYIPLAR VERMİŞTİ

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi merkezinde 60 İsrail askerinin mevzilendiği bir noktayı hedef aldıklarını duyurdu.  Kassam Tugayları'nın açıklamaları şu şekilde:

Kassam Mücahidleri, "Deir El Balah'ın doğusunda 5 Siyonist aracı 'Yassin 105' mermileriyle hedef alarak 3 aracı tamamen imha ettik."

Kassam Tugayları, "Beyt Hanun'da bir bina içindeki özel Siyonist kuvveti “TBG” füzesiyle hedef aldık ve askerlerinin bir kısmını imha ettik."

Kassam Tugayları, "Beyt Lahiya'daki bir grup işgalci İsrail gücünü bubi tuzaklı bir tünele çekti. Tünel girişine kadar gelen işgalciler havaya uçuruldu."

 

Düzenleyen:  - Dünya
Kaynak: Türkiye Gazetesi, Ajanslar
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Malik Atalay 6 Aralık 2023 05:36

Allah'ın izniyle siyonist zalimin sonu gelecek zulümleri son bulacak.

Müslüman 4 Aralık 2023 21:08

Subhanallah

Kunta 4 Aralık 2023 20:59

İsrail siyonistleri anlaşılan kevgir olmakla meşguller

Müslüman 4 Aralık 2023 16:47

Elhamdulilah

H 4 Aralık 2023 15:18

Elhamdülillah ALLAHU EKBER VELİLLAHİL HAMD zafer Allah'ın ordularınındır