Netanyahu'dan küstah 'ahlaklı ordu' çıkışı! 'Dünyaya sesleniyorum' diyerek meydan okudu

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze'ye yönelik saldırıları nedeniyle 12 binden fazla kişi hayatını kaybetti. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, bombardımanların devam edeceğini belirterek, Gazze saldırılarına tepki gösteren ülkeleri işaret etti ve "Zafere kadar savaşmaya devam edeceğiz." dedi.

- Güncelleme Tarihi:
Netanyahu'dan küstah 'ahlaklı ordu' çıkışı! 'Dünyaya sesleniyorum' diyerek meydan okudu
Dünya|Editör: Hilal Bardakcı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, düzenlediği basın toplantısında, Gazze'de binlerce sivilin ölümüne yol açmaları nedeniyle kendilerine yönelik baskının arttığını açıkladı. Netanyahu, "ABD içinde ve dünya genelinde bile son haftalarda bize karşı giderek daha ağır bir baskı uygulanıyor. Tam bir ateşkesi kabul etmemiz için bize baskı yaptılar, biz de reddettik. Sadece geçici bir ateşkesi, sadece rehinelerimizin iadesi karşılığında kabul edeceğiz." dedi.

Netanyahu, sözlerinin devamında ise tam anlamıyla dünyaya meydan okudu: "Meslektaşlarımla birlikte bu baskıları reddediyor ve dünyaya sesleniyorum. Zafere kadar savaşmaya devam edeceğiz. Hamas'ı yok edene ve rehinelerimizi evlerine geri getirene kadar."

BİNLERCE SİVİLİ KATLEDEN İSRAİL'DEN "AHLAKLI ORDU" ÇIKIŞI 

İsrail Başbakanı'ndan "en ahlaklı" ordu çıkışı da geldi. Netanyahu, "İnsani yardım konusunda yorum yapmak istiyorum. Her şeyden önce, İsrail savaş kanunlarına göre hareket etmektedir. Dünyanın en ahlaklı ordusu olan ordumuz işte böyle çalışır. İnsani yardım aynı zamanda uluslararası desteğin devamı için de elzemdir. İnsani yardım olmadan en iyi dostlarımız bile zaman içinde bizi desteklemekte zorlanır ve savaşı sonuna kadar sürdürmemiz çok zor olur." şeklinde konuştu. 

NETANYAHU, GAZZE PLANINA VURGU YAPTI 

Netanyahu ayrıca, "Baskı artsa bile, belirlediğim ve herkesin uyması gereken üç göreve bağlı kalmaktan vazgeçmeyeceğim. İlk görev, mutlak zafere ulaşmak, Hamas'ı yok etmek. İkinci görev ise rehineleri geri getirmektir. Bu görev bize daima rehberlik edecektir. Üçüncü görev, zaferden sonra Gazze'nin bir daha asla İsrail vatandaşlarını tehdit etmemesini sağlamak. IDF (İsrail Savunma Kuvvetleri) her türlü tehdide karşı Gazze Şeridi'nde tam bir hareket serbestisine sahip olacak." dedi.

Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...