Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Bakan Şimşek'ten TÜFE için ilk yorum: Enflasyondaki düşüş cesaret verici

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
Bakan Şimşek'ten TÜFE için ilk yorum: Enflasyondaki düşüş cesaret verici
Mehmet Şimşek, Enflasyon, Haber

Ekonomi Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan enflasyon rakamlarına Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten ilk yorum geldi. "Enflasyondaki düşüş cesaret verici" diyen Bakan Şimşek, 'dedikodulara itibar etmeyin' sözleriyle uyardı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kasım ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Enflasyon Kasım ayında beklentilerin altında gerçekleşti. TÜFE aylık bazda yüzde 3,28 artarken yıllık bazda yüzde 61,98 oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten enflasyon rakamlarına ilk yorum geldi. 

ENFLASYON CESARET VERİCİ

Kasım ayında da devam eden çekirdek enflasyondaki düşüşün cesaret verici olduğunu ifade eden Bakan Şimşek, kendisinden duyulmayan hiçbir habere ve dolaşıma sokulan dedikoduya itibar edilmemesini vurguladı.

DEDİKODULARA KULAK ASMAYIN

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

"Kasım ayında da devam eden çekirdek enflasyondaki düşüş cesaret vericidir. C endeksindeki aylık artışlar önemli ölçüde zayıfladı: Eylül yüzde 5,28, Ekim yüzde 3,72 ve Kasım yüzde 1,96. Bu, enflasyonda ciddi momentum kaybına işaret ediyor. Yıllıklandırılmış çekirdek enflasyon hedeflerimizle uyumlu.

Enflasyonla mücadele süreç işi; programımızı kararlılıkla uyguluyoruz, başaracağız. Bu çerçevede sevgili vatandaşlarımızdan özellikle bir istirhamım var; uygulama ve politikalarımıza ilişkin lütfen benden duymadığınız hiçbir habere ve dolaşıma sokulan hiçbir dedikoduya itibar etmeyiniz.

https://twitter.com/memetsimsek/status/1731599370896699441 

Düzenleyen:  - Ekonomi
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.