İBB onay verdi, İstanbullular dikkat! İETT 1 milyar lira daha borçlanacak

Düzenleyen:
- Güncelleme:
İBB onay verdi, İstanbullular dikkat! İETT 1 milyar lira daha borçlanacak
İstanbul, İbb, Borçlanma, Haber

Ekonomi Haberleri

İBB Meclisinde İstanbulluları yakından ilgilendiren bir karara daha imza atıldı. İBB, İETT'nin 1 milyar liralık iç borçlanma talebi onay verdi.

İstanbul'da su faturalarına yapılan yüzde 36'lık zammın ardından İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, İstanbulluları yakından ilgilendiren bir karar daha imza attım. İBB, İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmelerinin (İETT) 1 milyar liralık iç borçlanma talebi kabul etti.

İETT 1 MİLYAR TL DAHA BORÇLANDI

İBB Meclisi mayıs ayı dördüncü toplantısı, Meclis 1. Başkanvekili Nuri Aslan başkanlığında Saraçhane'deki belediye binasında gerçekleştirildi.

Mecliste, İETT'nin 2 milyar 300 milyon lira iç borçlanma talebi görüşüldü. Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından 1 milyar liralık iç borçlanma uygun görüldü.

Komisyonun görüşü doğrultusunda yapılan oylamada, iç borçlanma maddesi oy birliğiyle kabul edildi.

İBB onay verdi, İstanbullular dikkat! İETT 1 milyar lira daha borçlanacak - 1. Resim

AK PARTİ'DEN SORU ÖNERGESİ

Mecliste soru önergesi için söz alan AK Parti Grup Sözcüsü Murat Türkyılmaz, CHP'nin, bir zamanlar gayrimenkul hisse satışlarına bile kategorik olarak karşı çıktığını söyledi.

İBB Meclisinde geçen ay CHP Grup Başkanvekili Ülkü Sakalar'ın konuşmasında, "Kamucu bir anlayışla belediyeyi yönetiyoruz, yöneteceğiz." ifadesini kullandığını hatırlatan Türkyılmaz, şöyle konuştu:

"Bugün İBB Finansman Şube Müdürü Neslihan Vural Hanımefendi'nin bir açıklamasını gördük. Bu açıklamaya göre İBB'nin köklü kurumlarından ve iştiraklerinden olan İGDAŞ, İSPARK, Halk Ekmek ve Hamidiye AŞ gibi şirketlerin 'finansal olarak satılabilir potansiyel varlıklar' olduğunu söylüyor. Bu kamuoyu açısından çok önemli bir bilgi. Bu bilginin teyidini, böyle bir planlama varsa Meclisimizin başkanlık makamı tarafından bilgilendirilmesini ve bu minvalde soru önergemin başkanlık makamına havalesini arz ederim."

Soru önergesi oy birliğiyle kabul edildi.

Düzenleyen:  - Ekonomi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...