Sultangazi Belediyesi'nden 'baby shower' etkinliği! 300 anneye hediye verildi

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
Sultangazi Belediyesi'nden 'baby shower' etkinliği! 300 anneye hediye verildi

Güncel Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Sultangazi Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ''Hoş Geldin Bebek" etkinliği gönüllere dokunmaya devam ediyor. 300 anne ve bebeklerinin ağırlandığı programda, annelere ve çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

Sultangazi Belediyesi, annelerin gönüllerine dokunan program "Hoş Geldin Bebek" ile 300 miniği ağırladı. Program kapsamında 300 bebek ve annesi Sultangazi Belediyesi Nikah Sarayı’nda düzenlenen özel programda bir araya geldi. Programa Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, eşi Tuba Dursun ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum'un eşi Şengül Kurum katıldı.

Sultangazi Belediyesi'nden 'baby shower' etkinliği! 300 anneye hediye verildi - 1. Resim

"KOCAMAN BİR AİLE OLDUK"

Programda konuşan Tuba Dursun, "Daha önce sizler bizleri davet ediyordunuz bizler geliyorduk. Şimdi bizler sizi davet ediyoruz sizler geliyorsunuz. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Biz görevi devraldığımızda sizler ile, Sultangazili komşularımızla kocaman bir aile olduk dedik ve ilk günden evlerinizin kapısını çalıp misafir olduk. Çekirdek bir aile iken kocaman bir aile olmuşuz. 570 bin nüfuslu 15 mahalleden oluşan kocaman bir aile" ifadelerini kullandı.

Sultangazi Belediyesi'nden 'baby shower' etkinliği! 300 anneye hediye verildi - 2. Resim

"11 BİN KADININ GÖNLÜNE GİRDİK"

Eşi Tuba Dursun’un yürüttüğü projenin yakaladığı başarıya dikkat çeken Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, "Çalışmalarıyla, gayretiyle, emek sarf etmeleriyle bazen gözyaşı dökmeleriyle, bazen alın teriyle her daim bizim yanımızda olan Sultangazi'nin güçlü kadınları hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz, şerefler getirdiniz. Öncelikle kıymetli eşim Tuba Hanım’a ve güçlü ekibine yürekten teşekkür ediyorum. Çünkü 'Hoş Geldin Bebek' programımız bugün itibariyle 11 bin kişiye ulaşmış durumda. Bu az bir sayı değil. Ancak iş o kadar kolay değildir.

Bu işe 1 ile başlandığında, 10'lar ile başlandığında 100'ler ile başlandığında 11 bin sayısına ulaşmanın kolay olmadığını biliyorduk. Bundan sonra çok daha fazla sayıya ulaşacağız. Esasında 11 bin kadına ulaşmış olmak, 11 bin kadının gönlüne girebilmiş olmak, 11 bin ailenin yüreğine dokunmuş olabilmek 5 yıl içerisinde çok önemli bir meziyet. Bu sebeple ben Tuba Hanım'a ve kıymetli ekibine canı gönülden teşekkür ediyorum. Emeklerine sağlık.

Sultangazi Belediyesi'nden 'baby shower' etkinliği! 300 anneye hediye verildi - 3. Resim

Hemen hemen bütün kültür merkezlerimizde, kadın spor merkezleri, kadınların emeğini çok daha güçlü hale getirecek meslek edindirme kursları, çeşitli el becerilerinin ortaya çıkacağı seminerlerimiz, panellerimiz, çeşitli atölyelerimizde kadını güçlü hale getirebilecek çalışmaları yapıyoruz. Buralarda mekanlar oluşturuyoruz. Ama eğer bu ve benzeri programlarla gönlünüze dokunamamışsak, gönlünüzde yer edinememişsek emin olun yapılan işlerin çok fazla bir anlamı kalmıyor" ifadelerini kullandı.

MURAT KURUM'UN EŞİ ŞENGÜL KURUM DA KATILDI

Programda konuşan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Murat Kurum'un eşi Şengül Kurum ise, "Seçim çalışması yapıyoruz biliyorsunuz. Bu süreçte vaatlerinden bahsediyor Başkan Bey. Bu vaatlerde çocukları ve anneleri de düşünüyor. Ben bu konuda da ona hem anne olarak, hem de seçmen olarak destek sunacağımı, sizlerin düşüncelerinizi ve fikirlerinizi ona ileterek bir an önce bunlarla ilgili çalışma yapacağımızı söylemek istiyorum" ifadelerini kullandı.

HEDİYELER DAĞITILDI

Yapılan konuşmaların ardından “Hoş Geldin Bebek” programı kapsamında özenle hazırlanan ve anne ile bebeklerin temel ihtiyaçları ve oyuncakların da bulunduğu bebek çantaları annelere hediye edildi.

Sultangazi Belediyesi'nden 'baby shower' etkinliği! 300 anneye hediye verildi - 4. Resim

Programa bebeği ile katılan anne Dilan Ekinci, "Sultangazi Belediyesi tarafından düzenlenen bu organizasyon çok güzeldi. Çok güzel bir bebek programı oluşturmuşlar. Verilen hediyeler çok güzeldi. Her şey için teşekkür ederiz" dedi.

Bir diğer anne Sonbahar Ok, "Çok güzel bir etkinlik oldu. Geçen sene katıldık. Bu sene yine katıldık. Çok güzel oldu. Ne diyebilirim ki memnunuz, razıyız" dedi.

Yasemin Kılıç, "Çok güzel geçti. Böyle güzel organizasyonlar oldu, çocuklar eğlendi. Ben ilk defa katıldım, ilk çocuğum zaten" dedi.

Ayşe Vayık, "Sayın Başkanımızı çok seviyoruz, saygılar dileriz, iyi ki var çok memnun kaldık" dedi.

Sultangazi Belediyesi'nden 'baby shower' etkinliği! 300 anneye hediye verildi - 5. Resim

Hayal Erol, "Her şey için çok teşekkür ederiz. Çantayı çok beğendik. Her şey vardı içinde. Hepimiz bir araya geldik. İnşallah oyumuz ona. Bu sene yine inşallah başkan olur" dedi.

Program toplu halde çektirilen hatıra fotoğraflarının ardından son buldu.

Düzenleyen:  - Güncel
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...