Bakan Göktaş'tan duygulandıran Anneler Günü mesajı! Evlatları ile birlikte paylaştı

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:

Gündem Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Anneler Günü’nü vesilesi ile sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı. Göktaş paylaşımında oğulları ile olan fotoğrafına da yer verdi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Göktaş, Anneler Günü dolayısıyla hem video mesaj hem de oğullarıyla çekildiği bir fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı.

Bakan Mahinur Göktaş'tan Anneler Günü paylaşımı! Evlatları ile poz verdi - 1. Resim

"HİÇ BİTMEYEN BİR YOLCULUK"

Oğulları Hamza ve Yusuf’un da bulunduğu fotoğrafı paylaşan Bakan Göktaş, anneliği hiç bitmeyen bir yolculuk, ömür boyu süren benzersiz bir tecrübe olarak nitelendirdi. Kendi annesinin de çocukluğundan bu yana yanında olduğunu, sevgi ve şefkatiyle sarıp sarmaladığını dile getiren Göktaş, “Geleceğe bırakacağımız en büyük mirasın özgüvenli, bilgili, sağlıklı ve iyi yetişmiş nesiller olacağına yürekten inanıyorum. Çocuklarımız düşecekler, kalkacaklar, hata yapacaklar, öğrenecekler ve biz hep yanlarında olacağız. Bana göre ebeveyn olarak en büyük vazifemiz hiç bitmeyen bir heyecanla onlara doğruyu gösterebilmek” ifadelerini kullandı.

Bakan Mahinur Göktaş'tan Anneler Günü paylaşımı! Evlatları ile poz verdi - 2. Resim

"ÖNCE KENDİ EVİMİZDEKİ HUZURU SAĞLAMALIYIZ"

Barış içinde, huzurlu ve mutlu bir dünyayı tesis etmenin yolunun, geleceğin umudu çocukları sevgiyle büyütmekten geçtiğini aktaran Göktaş, şunları kaydetti: “Önce kendi evimizdeki, ailemizdeki huzuru sağlayarak bunu başarabiliriz. Birlikte uyandığımız her yeni günde ben de çocuklarımla beraber yeni şeyler öğrendim, hayatı yeniden keşfettim, her bir insanın farklı bir dünya olduğunu fark ettim ve kendime yeni hedefler belirledim. Bugün, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak en büyük görevlerimden biri sorumluluğumuz altında bulunan on binlerce evladımızın hayallerini gerçeğe dönüştürebilecekleri mutlu yarınlara ulaşmalarını sağlamak.”

"BİZE SABRIN GÜZELLİĞİNİ ÖĞRETEN ŞEHİT ANNELERİ"

Göktaş, bakanlığın sosyal medya hesabından paylaşılan video mesajda ise anneleri evin direği, hayatın ahengi, sıcak ve güven dolu bir kucak olarak nitelendirdi. Her kadının yüreğindeki en yüce makamın annelik olduğunu belirten Göktaş, şunları söyledi: “Bir kadını anne yapan yüreğidir. Kalbinden taşan muhabbetle ‘anne’ demeye hasret çocukları bağrına basar, koruyucu anne olur, yeryüzüne merhamet dağıtır kadınlar. Her anne oluş bir yeniden doğuştur. Her yeni doğuşla aydınlanır dünyamız. Bize sabrın güzelliğini öğreten şehit annelerinin, fedakarlığın sınırsızlığını gösteren engelli annelerinin, başta Filistinli olmak üzere savaş mağduru tüm kadınların ve tüm annelerin anneler gününü canı gönülden kutluyorum. Yeryüzünün ışığı annelerimizi sadece bugünlük değil, ömürlük bir hürmetle selamlıyorum."

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...