Denizli'de 7 ilçede orman yangını! Facianın görüntüleri yürek sızlattı

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:

Gündem Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Babadağ, Tavas, Kale, Çal, Honaz, Acıpayam ve Pamukkale ilçelerinde çıkan orman yangınları, yeşili siyaha çevirdi. Ekiplerin müdahalesiyle 7 yangın kontrol altına alındı. Babadağ'daki alevlere müdahale sürüyor. Bölgeden gelen görüntüler ise, yürekleri burktu.

Denizli’nin 7 ilçesinde cuma öğle saatlerinde 6’sı yıldırım düşmesi sonucu 10 ayrı orman yangını çıktı.  Acıpayam, Çal, Honaz, Pamukkale ve Tavas ve Kale'deki yangınlar gece saatlerinde kontrol altına alınırken, Babadağ'da çalışmalar devam ediyor.

Denizli'de 7 ilçede orman yangını! Facianın görüntüleri yürek sızlattı - 1. Resim 
MAHALLE BOŞALTILDI

Babadağ’a bağlı Mollaahmetler Mahallesi, tedbir amaçlı boşaltıldı. Vatandaşlardan isteyenler Kredi Yurtlar Kurumunun yurtlarına yerleştirildi. Yangına 300 personel, 20 arazöz, 10 su ikmal aracı, 20 hizmet aracı, 10 ilk müdahale ekibi, 5 grayder, 6 trayler, 5 dozer müdahalede bulunuyor. Kelleci Mahallesi sakinleri imece usulü göreve gelen ekiplerin yemek ve su ihtiyacını karşılıyor.

Denizli'de 7 ilçede orman yangını! Facianın görüntüleri yürek sızlattı - 2. Resim

TAKVİYE EKİP GELDİ

Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun "Hem hava çok sıcak olması hem de özellikle kuvvetli rüzgar nedeniyle maalesef birçok noktada orman yangın çıktı. Çok şükür şu an itibarıyla Babadağ ilçemizdeki yangın dışında bütün yangınlarımız kontrol altına alındı.

Denizli'de 7 ilçede orman yangını! Facianın görüntüleri yürek sızlattı - 3. Resim

 

Güneş batmadan önce birçok tabii hava aracımız yangına müdahale etti. Gece havadan müdahale edemedik.  Ancak yine karadan bütün arkadaşlarımız sahada. Özellikle çevre illerden, ilçelerden gelen ekiplerimiz de takviye edildi. İnşallah kazasız belasız bir şekilde yani can kaybına, yaralanmaya meydan vermeden bu yangını da söndürürüz" dedi. 

Denizli'de 7 ilçede orman yangını! Facianın görüntüleri yürek sızlattı - 4. Resim

Bu arada yangınlarla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Denizli'de 7 ilçede orman yangını! Facianın görüntüleri yürek sızlattı - 5. Resim

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...