Hayat dersleri...

A -
A +
"Sevmek, güzel birinde aşkı aramak değil, o kişide bilmediğin bir zamanın,beklenmedik bir anında kendini bulmaktır."..."Yeni bir adım atmak ve yeni bir söz söylemek,insanların en korktuğu şeylerdir."..."Acı çekmek, büyük bir zekâyave duyarlı bir yüreğe sahip kişiler için her zaman kaçınılmazdır."..."Gece ne kadar karanlıksa, yıldızlar o kadar parlaktır.Derdin ne kadar büyükse,  yaratana o kadar yakınsın."..."Ya hatalarınla yüzleşir, ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin.Cahil olmak ayrı, pislik olmak ayrıdır."..."Her insan, herkes karşısında, her şeyden sorumludur."..."Zamana güven, her şey unutulur.Şu anda aklı başında davranmak, sonradan aklının başına gelmesinden iyidir."..."Anlamından çok hayatı sevmeli.Anlam ancak o zaman anlaşılır hâle gelir."..."İnsanın ruhunu yücelten bir acı,ucuz bir mutluluktan evladır."

Öğrendim ki;
"-Büyürken çocukluk saflığını kaybetmeyen adama büyük adam deniyor..." 

KRAMPON
TUNCAY Şanlı'nın Hindistan ligine transfer olmasını beğenmeyen babası, Sakarya'daki evinde inek keserek transferi protesto etti......G.SARAY, dünyaca ünlü forvet için gün sayıyor; "99999, 99998, 99997..."...GURBETÇİ gençleri kadrosuna katan İlhan Cavcav; "Kusura bakmayın Afrika'ya gidecek hâlim kalmadı..."...SPOR gazetelerinin 3 günlük planını ele geçirdik: "Cenk Şahin Aslanlı Yolda!", "Cenk Şahin Fener'e Doğru!" ve "Cenk Şahin "FEDA" diyor!.."

Bizim pano
Cüneyt Abi ile son seyahatte yaşadığımız "Kayıp Bavul" hikâyesi;Yemek yerken Cüneyt Abi bir eksiklik olduğunu fark edip sağa sola bakınıyor..."-Aha, valizimi X-Ray'da unutmuşum"...Hemen koşarak unuttuğu cihazın etrafına bakıyor, yok...Valizlerin topluca durduğu yere bakıp "Hah" diyor, "Buraya koymuşum", orada da yok.İhtimaller geliyor aklına tabii, emanete vermişlerdir, yok...Biri kendi valiziyle karıştırıp almıştır, yok...Havalimanını altüst ediyoruz kafile olarak, yok...Herkese soruyoruz, kimse görmemiş... Kimsenin haberi yok...Derken, Cüneyt Abi'nin ağzından sihirli cümle dökülüyor:"-Haaa... Bagaja verdim ben onu yaaa..."

TERS?AÇI

"-Hakaret!.."
(...Şükrü Orbay'dan)

Bir kadından; her kadın!
-Bütün kadınlar birbirlerini rakip olarak görürler... Kadınların birlikteliklerinde mutlaka şartları vardır......-En güzel şiirlerin, mısraların, duygu dolu şarkıların tamamına yakını erkekler tarafından yazılmıştır......-Kadınlar kocalarını dişi olan her şeyden kıskanır......-Erkekler kadınlardan ilgi, şefkat, sevgi beklerler... Kadınlara bunlar asla yetmez, ek olarak iki bilezik, bir yüzük gerekir çoğu zaman......-Kadınlar kendilerini göstermeye bayılırlar... Sonra da neden bakıyorsunuz diye sinirlenirler. Aslında amaçları baktırmaktır, ama bunu asla kabul etmezler. Özgürlükten, rahatlıktan, medeniyetten falan bahsederler....-Erkekler bir araya geldiklerinde işten, politikadan, futboldan bahsederler genellikle... Kadınlar bir araya geldiğinde ise vay o  anda orada olmayan diğer  kadınların hâline...

İtirafım var
(...isim: mehmet nuri ...şehir: izmir ...yaş: yirmi dokuz)2000 yılında teknoloji yeni yeni evlere giriyor...O zamanlar biraz da okuldan dolayı anneannemde kalıyoruz...Benimle ablam arasındaki diyaloğa kulak misafiri;Ablam: Buraya internet de almak lazım... Artık, çok gerekli...Anneannem: Aman ne interneti?... Evde yer mi var?... (omer.soztutan@tg.com.tritiraf edin, rezil edelim...)

Ana Kumanda
(...KANAL D - Magazin)
MUHABİR: Bir değişiklik yaptınız mı, yüzünüze renk gelmiş sanki?...AYŞE HATUN ÖNAL: Evet... Artık solaryuma girmiyorum... ***MUHABİR: Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın var...TUĞBA ÖZAY: Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın, her bahtsız kadının arkasında bir erkek vardır... 

Kapak konusu!
BULUT:"-Devlete kene gibi yapışanlara, kanallardan program kapmak için yalakalık yapanlara ne denir Bekir efendi?..."...BEKİR DEVELİ:"-Biz paralel diyoruz valla... Sizi bilmem..."

Hamza Hamzaoğlu günlüğü

-Hayır ağlamıyorum, gözüme Shakhtar Donetsk kaçtı......-Sabri yanlışlıkla geçen seneki formayı giymiş. Yoksa ben ona 4 yıldızlı olandan vermiştim......-Futbol 22 kişiyle oynanan ve sonunda Galatasaray'ın kupa kaldırdığı bir oyundur......-Bilgisayarınız mı çöktü? Dosyalarınız mı kayboldu? MUSLERA yaz, 1905'e gönder, onları da kurtarsın......-Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi Grupları'na kaldığında doğan çocuklar, bu sene ilkokula başlıyor...
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.