Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Akşener'den Dikbayır'ın iddialarına tepki: Edep, ahlak duygusu siyasette çok önemli

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Akşener'den Dikbayır'ın iddialarına tepki: Edep, ahlak duygusu siyasette çok önemli
Meral Akşener, Ümit Dikbayır, Haber

Politika Haberleri  / Türkiye Gazetesi

İyi Parti’de tansiyon yükseliyor. Partiden ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır tartışma çıkaracak açıklamalar yaptı.

Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olduğu dönemi hatırlatan Dikbayır, Genel Başkan Yardımcısı Sedat Aksakallı’nın iş adamlarından para topladığını ancak bu paranın kendisine teslim edilmediğini öne sürdü. Dikbayır, partinin seçim kampanyasını Meral Akşener’in oğlunun yönettiğini savunarak “Böyle bir şey olur mu?’’ dedi. Ümit Dikbayır, Akşener’e hakkını helal etmediğini de söyledi. 

Ümit Dikbayır’ın iddialarına Çanakkale’de katıldığı programda cevap veren Meral Akşener şunları söyledi: Benim bir prensibim var. Partimizden ayrılan arkadaşlarımızın, istifa eden arkadaşlarımızın hakkında bugüne kadar konuşmamaya özen gösterdim. Biz Genel İdare Kurulumuzla bir karar aldık. O karar da hür ve müstakil olarak seçime girme kararıydı. Türkiye’nin 81 ilinde aday gösterme üzerine. O günden beri medya ateş ediyor. Çok enteresan. Hangi nasırlara bastığımızı ben bilmiyorum. İlgili iddia sahibinin isimlendirdiği kişilerin bunlar iftiradır diyerek, mahkemeye gittiği bir süreç bu. Dolayısıyla mahkemeye bu ilgili arkadaşın da disipline yani tedbirli olarak ihraç talebiyle disipline verildiği bir süreçte sadece bunu söyleyebilirim hukuk açısından. Daha ayrıntılı bir cümle kurmam mümkün değil. Ama tekrar söylüyorum. Edep, haya, ahlak duygusu siyasette çok önemlidir.

Akşener, ABB Başkanı Mansur Yavaş ile görüşmesini de ‘nezaket ziyareti’ diyerek geçiştirdi.

Düzenleyen:  - Politika
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...