Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Malatya'da seçim gerginliği: CHP'den aday gösterilmeyen bir başkan daha istifa etti

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
Malatya'da seçim gerginliği: CHP'den aday gösterilmeyen bir başkan daha istifa etti
Yerel Seçim, 31 Mart, Chp, Malatya, Haber

Politika Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Malatya'da yeniden aday gösterilmeyen başkanlar, tek tek partiden istifa ediyor. Geçtiğimiz günlerde istifa eden Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ'ın ardından bugün de 2 dönemdir Arguvan'da başkanlık koltuğunda oturan Mehmet Kızıldaş partisinden Veli Ağbaba'ya tepki göstererek ayrıldı. Kızıldaş basın açıklamasında, "Veli Ağbaba, yeniden aday olmamı engellemek konusunda, özel bir çaba içine girmiş ve bu konudaki kirli misyonunu yerine getirmiştir." ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrası 'değişim' tartışmaları yaşayan CHP'de tartışmalar genel başkanlık koltuğuna Özgür Özel'in geçmesinden sonra 'tasfiye' iddiaları ile devam ediyor. Partililer Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyenlerin partiden ayrıştırıldığını söylerken gerginlik yerel seçim sürecinde adayların açıklanmasıyla tırmandı.

Malatya’da kurultay öncesi Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyen ve bu nedenle yeniden aday gösterilmeyen Hekimhan İlçe Belediye Başkanı Turan Karadağ’ın istifasının ardından bugün de Arguvan Belediyesinde 2 dönemdir başkanlık görevini yürüten Mehmet Kızıldaş, partisinden istifa etti.

VELİ AĞBABA'YA TEPKİ GÖSTERDİ

İlçe merkezinde çok sayıda vatandaşın da desteğini alarak basın açıklaması yapan Başkan Kızıldaş, birlik ve beraberliklerini bozmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini belirterek CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’ya tepki gösterdi.

Arguvan Belediye Başkanı olduğu dönemde temel şehircilik hizmetlerinin yerine getirilmesi ve geri kalmışlığının sonlandırılması adına çalışmalardan da bahseden Kızıldaş, “31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerin aday adaylığı sürecinde, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, yeniden aday olmamı engellemek konusunda, özel bir çaba içine girmiş ve bu konudaki kirli misyonunu yerine getirmiştir.

Malatya'da seçim gerginliği: CHP'den aday gösterilmeyen bir başkan daha istifa etti

Mehmet Kızıldaş

'AĞBABA'NIN KİRLİ MİSYONU'

Veli Ağbaba’nın Arguvan’a dair kirli misyonu diyorum çünkü, CHP Büyük Kurultayı öncesinde, partimizin Malatya İl Kongresi’nde ben açık yüreklilikle dönemin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediğimi açıklamıştım. Veli Ağbaba, partililik ahlak ve misyonuna aykırı biçimde, Kılıçdaroğlu’na olan kin ve nefretinin de etkisiyle, benim Kılıçdaroğlu’nun yanındaki duruşuma karşılık, intikamcı ve rövanşist bir tavırla yeniden CHP Arguvan Belediye Başkan Adayı olmamı engellemek konusunda başarılı olmuştur” şeklinde konuştu.

Arguvan’ın Ağbaba’nın kişisel hırsı ve ilkel intikam duygularına kurban edilemeyecek kadar büyük olduğunu belirten Başkan Kızıldaş, “Arguvan, Arguvanlı Veli Ağbaba’nın iki dudağı arasına sığmaz. Veli Ağbaba Arguvan’ın geleceğini belirleyemez. Arguvanlı, buna asla izin vermez. CHP Tüzüğü, aday belirleme sürecinde, üyelerle yapılan ön seçime büyük önem veren bir parti tüzüğüne sahiptir. Genel Başkan Özgür Özel, bu konuda namus ve şerefi üzerine söz verdi. Ama ne Türkiye’nin hiçbir yerinde ne de Malatya’da ve Arguvan’da ön seçim yapılmadı. Bu yüzden bugün yıllarca hizmet ettiğim ve üyesi olduğum CHP’den istifa ediyorum” dedi. Kızıldaş ayrıca halkın tercihi doğrultusunda siyasete devam edeceğini söyledi.

Düzenleyen:  - Politika
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...