- CHP'nin itirazı il seçim kurulundan döndü
27 Şubat 2024 - 11:12

CHP'nin itirazı il seçim kurulundan döndü: İstifa eden başkanlar artık İyi Parti'den aday

CHP'nin tekrar aday göstermediği Çukurova Belediye Başkanı Çetin ve Seyhan Belediye Başkanı Akay'ın İyi Parti'den belediye başkan adayı olmaması için yaptığı başvuru reddedildi. Kararı İyi Parti Adana İl Başkanı Veysel Yıldız duyurdu. Yıldız, "Yerel iktidarın önümüze çıkardığı engelleri hukuk mücadelesi, demokrasi mücadelesi ile seçmenin huzuruna çıkacağız" dedi.
Politika - Politika
27 Şubat 2024 - 09:54

Tuncelili muhtar, "Biz kurtulduk, inşallah Kadıköy de bundan kurtulur" deyip ücretsiz çorba dağıttı

Komünist Başkan olarak bilinen Tunceli Belediye Başkanı Maçoğlu için Tunceli'de bir köy muhtarı, nohut çorbası dağıttı. '10 sene bu memlekete ne yaptı?' diyerek Maçoğlu'nu eleştiren muhtar 'Biz kurtulduk, inşallah Kadıköy yanlış bir seçim yapmaz' dedi. 
Politika - Politika
27 Şubat 2024 - 09:26

Hakan Fidan, Meksika Temsilciler Meclisi Başkanı ile görüştü

Dışişleri Bakanı Fidan, Meksika'daki temaslarını sürdürüyor. Fidan, Meksika Dışişleri Bakanı Ibarra'nın ardından Temsilciler Meclisi Başkanı Marcela Guerra Castillo ile bir araya geldi. 
 - Kadıköy'deki oy oranını açıkladı
27 Şubat 2024 - 09:26

'Komünist Başkan' CHP ile arasındaki farka değindi, Kadıköy'deki oy oranını açıkladı

TKP'nin Kadıköy adayı 'Komünist Başkan' Fatih Mehmet Maçoğlu, Kadıköy'deki son anket sonuçlarını açıkladı. Maçoğlu, CHP'nin adayı ile kendisi arasında 1-2 puan fark olduğunu belirterek "Yüzde 30'un üzerinde oy alıyorum" dedi.
 - Ankara'ya yapacağı ilk icraatı açıkladı
27 Şubat 2024 - 08:13

Turgut Altınok 'birinci sorun ulaşım' dedi, Ankara'ya yapacağı ilk icraatı açıkladı

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Ankara'nın birinci sorununun 'ulaşım' olduğunu söyleyerek projelerini anlattı. Avrupa başkentleri arasında sadece Ankara'da metro olmadığını söyleyen Altınok, "5 senede 80 kilometre metro yapacağız" dedi.
 - İyi Parti’ye geçen isimler CHP’ye kaybettirebilir!
27 Şubat 2024 - 02:15

İyi Parti’ye geçen isimler CHP’ye kaybettirebilir! 4 şehir riskli

Yerel seçimlerde CHP’den aday gösterilmeyen mevcut belediye başkanlarının farklı partilerden aday gösterilmesi sonrasında CHP’yi büyükşehirlerde kazanamama korkusu sardı. 2019 seçimlerinde İyi Parti ile ittifak sonrası 11 büyükşehir kazanan CHP’de, şimdi bu belediyeleri kaybetme endişesi yaşanıyor.
Politika - Politika
27 Şubat 2024 - 01:21

Babacan'dan 'KAAN'a övgü: Savunmada atılan her adım kıymetli

Birkaç gün önce gökyüzü ile buluşan yerli savaş uçağı 'KAAN'a DEVA Partisi lideri Ali Babacan'dan övgü dolu sözler geldi.
 - Bozdoğan'ın adaylığı CHP'nin itirazıyla düştü
27 Şubat 2024 - 00:03

Özel'den Muharrem İnce'ye çelme! Memleket Partili ismin adaylığı CHP'nin itirazıyla düştü

CHP'den Muharrem İnce'nin partisi Memleket'e geçerek yeniden aday olan Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan'ın adaylığı eski partisinin itirazıyla düşürüldü. Bozdoğan, Özgür Özel'in lideri olduğu CHP'nin "seçme ve seçilme hakkına saldıran bir parti" odluğunu söyledi.
Politika - Politika
26 Şubat 2024 - 23:07

Murat Kurum'dan davet polemiğine ilişkin açıklama: Bugün gelseydi koltuğu hazırdı

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yaşanan davet polemiğine ilişkin konuştu. Kurum, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun bugün açılışı gerçekleşen Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem törenine de gelmediğini hatırlatarak "Bugün koltuğu boştu, gelmedi. Yeri de ayrılmıştı" diye konuştu. Kurum ayrıca Binali Yıldırım ile protokolde yaşananlara ilişkin iddialara da açıklık getirdi.
 - 'Gerideydik, şimdi öndeyiz'
26 Şubat 2024 - 22:52

Murat Kurum'dan İmamoğlu'na 'hazmedemiyor' göndermesi! Masasındaki son anket sonucunu açıkladı

İstanbul'da seçimlere 1 ay kala Ekrem İmamoğlu ile Murat Kurum arasındaki yarış giderek kızışıyor. İstanbul'da 31 Mart akşamında seçmenin vereceği karar merak edilirken, Cumhur İttifakı ortak adayı Murat Kurum, masasındaki son anket sonuçlarını açıkladı. Canlı yayında konuşan Kurum, "Aday olduktan sonra anket yaptım, gerideydik. Şimdi biz öne geçtik. Hazmedemediği konular bu zaten. Telaşları bundan." dedi.
 - Murat Kurum canlı yayında mal varlığını açıkladı
26 Şubat 2024 - 22:15

Murat Kurum canlı yayında mal varlığını açıkladı: 'Bir ev bir araba biraz da borcumuz var'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum canlı yayında mal varlığını açıkladı. Kurum, "Bir evimiz var bir arabamız var, biraz da borcumuz var" dedi.
 - 'Oy istemeye geldik, kulağımızı çekin'
26 Şubat 2024 - 18:33

İstifaları durduramayan Akşener'den seçmene çağrı: Kulağımızı çekin

Mayıs seçimlerinin ardından ittifak masasından kalkan ve yerel seçim sürecinde peş peşe istifaların yaşandığı İyi Parti'de Genel Başkan Akşener, Ankara'da esnafı ziyaret etti. "Oy istemeye geldik" diyen Akşener, vatandaşa 'kulağımızı çekin' çağrısı yaptı.
 - 'Belediyecilikleri dert, sıkıntı, sorun, çile demek'
26 Şubat 2024 - 18:09

Murat Kurum 'Reklam belediyeciliği bitecek' dedi, CHP'yi sert sözlerle eleştirdi

31 Mart'ta gerçekleştirilecek yerel seçimler için geri sayım sürerken Cumhur İttifakı'nın İBB adayı Murat Kurum da çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Büyükçekmece mitinginde vatandaşlara seslenen Kurum, mevcut İBB yönetimini sert sözlerle eleştirdi. "CHP belediyeciliği dert demek, sıkıntı demek, çile demek" diyen Kurum, "Bu meydanlar 1 Nisan'da algı ve reklam belediyeciliğini bitirecek" şeklinde konuştu.
Politika - Politika
26 Şubat 2024 - 17:11

CHP'de kriz: Çok sayıda kişi MHP'ye katıldı

Kars’ta CHP’nin DEM ile ittifakından rahatsız olan çok sayıda CHP’li MHP’ye katıldı. Büyük bir kalabalıkla MHP’ye katılım sağlayan Bülent Toraman, "Kars’ın kaybedecek bir 5 yılı daha yok" dedi.
 - Aday olduğunu zannetti, kapı kapı gezdi
26 Şubat 2024 - 16:45

Aday olduğunu zannetti, kapı kapı gezdi! Gerçeği öğrenince 250 kişi ile partisinden istifa etti

Eskişehir Tepebaşı'nda Yeniden Refah Partisi tarafından 'belediye başkan adayı' olarak tanıtılan ancak kendisinden ve ekibinden habersiz bir şekilde başka birisinin aday olarak gösterilmesi sonrası Emrah Altun, yaklaşık 250 kişiyle birlikte partisinden istifa ederek bağımsız aday oldu.
 - Özgür Özel hakkında çarpıcı iddia
26 Şubat 2024 - 16:44

Edirne'de CHP'lilerden CHP protestosu: 'Özgür Özel, belediye başkanına baskıyla el çektirdi' iddiası

Aday krizinin yaşandığı CHP'de son haber Edirne'den geldi. CHP Edirne İl Başkanlığı önünde bir araya gelen grup, Şükrü Ciravoğlu'nun, Edirne Belediye Başkan adaylığından çekilme sürecini protesto etti. Ciravoğlu'nun danışmanı Erkan Ak, "Özgür Özel kendisi defalarca arayıp açık açık söyledi, 'Görevden el çekmenizi istiyorum, kadın adayla devam etmek istiyorum' dedi" ifadesini kullandı.
 - Tarsus Belediye Başkanı Bozdoğan'ın adaylığı düşürüldü
26 Şubat 2024 - 16:19

YSK kararını verdi! Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan'ın adaylığı düşürüldü

31 Mart yerel seçimlerinde CHP'den aday gösterilmeyince Memleket Partisi'nden aday olan Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın adaylığı düşürüldü.
 - İmamoğlu 'Katılacağım' dediği açılışa katılmadı
26 Şubat 2024 - 14:07

'Davet' tartışmalarına neden olmuştu: İmamoğlu 'Katılacağım' dediği açılışa katılmadı

İmamoğlu ile Kurum arasında 'davet' tartışmalarına neden olan Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistemleri açıldı. "Bu davete katılacağım" diyen İmamoğlu'nun açılışa katılmadığı görüldü.
 - İyi Parti'de üst düzey ayrılık!
26 Şubat 2024 - 10:23

İyi Parti'de Cem Karakeçili istifa etti: Tokmak birinin, davul başkasının elinde

31 Mart seçimlerine bir ay kala İyi Parti’de istifalar hız kazandı. Bu defa üst kademeden bir ayrılık oldu. Meral Akşener’e yakınlığıyla bilinen İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Cem Karakeçili, istifasını duyurdu. Karakeçeli, veda yazısında Akşener’i eleştirerek “Kendisi orkestra şefi olmasına rağmen ısrarla yanlış notalara basıyor. Partide tokmak birinin, davul başkasının elinde" dedi.
Politika - Politika
26 Şubat 2024 - 02:58

Diplomasinin kalbi Antalya’da atacak

Küresel meselelere çözüm önerilerinin ele alındığı Antalya Diplomasi Formu bu hafta sonu başlıyor. Foruma 4 bin kişinin katılması bekleniyor.
 - 'İstanbul’u pazarlık konusu haline getirdi'
25 Şubat 2024 - 23:44

Murat Kurum'dan İmamoğlu'na: Siyasi hırsları uğruna, İstanbul’u pazarlık konusu haline getirdi

Yerel seçimlere sayılı günler kala seçmenin gönlüne girmek için çalışmalara hız veren AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Murat Kurum, Ordululara hitap etti. Kurum, rakibi İmamoğlu'nu hedef aldığı konuşmasında "Kandil uzlaşısının adayı İmamoğlu; siyasi hırsları uğruna İstanbul’u pazarlıkların konusu haline getirdi" dedi.