Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Engelli halk ozanı Filistin için şehit ağıdı okudu, duyarlılığı herkesi duygulandırdı

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
Engelli halk ozanı Filistin için şehit ağıdı okudu, duyarlılığı herkesi duygulandırdı
Engelli, Adana, Ozan, Filistin, Gazze, Haber

Yaşam Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Adana Kozan'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için düzenlenen etkinlikte bir engelli halk ozanının Filistin duyarlılığı herkesi duygulandırdı. Görme engelli halk ozanı Sadullah Ayyıldız Gazze'de hayatını kaybedenler için şehit ağıdı okuması takdir topladı.

Adana'nın Kozan ilçesinde düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliğinde, görme engelli halk ozanı Sadullah Ayyıldız'ın Filistin için okuduğu ağıt herkesi duygulandırdı.

"ENGELLİ BİREYLER ANLAŞILMAYI BEKLİYOR"

Kozan Millet Bahçesi'nde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliği düzenlendi. Beyazay Derneği Kozan şube temsilcisi Ahmet Ünal, engelli bireylerin, diğer insanlar tarafından anlaşılmayı beklediğini ifade ederek, "Bizlerin duyguları, hisleri, yaşamlarının aynı olduğunu sizlere anlatmaya çalışıyoruz" dedi.
Beyazay Derneği Genel Merkez yöneticisi Kasım Pamuk ise hükümetin engellilerle ilgili yaptığı çalışmalarla, engelli bireylerin sorunlarının ortadan kalktığına dikkat çekti.

"BÜYÜK BİR HASSASİYETLE ÇALIŞIYORUZ"

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, programda ilçede engelli bireylerin yaşamlarının kolaylaştırılması üzerine çalışmalar yapıldığını aktardı. Kozan Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü de ilçede engelli bireylerin sorunlarının çözülmesi ve huzur, refah içinde yaşamaları adına devletin tüm kurumlarının büyük bir hassasiyet ile çalıştığını vurguladı.

Engelli halk ozanı Filistin için şehit ağıdı okudu, duyarlılığı herkesi duygulandırdı

GAZZE'DE HAYATINI KAYBEDENLER İÇİN ŞEHİT AĞIDI OKUDU

Konuşmaların ardından görme engelli halk ozanı Sadullah Ayyıldız sazı ile Âşık Veysel'in türkülerini seslendirirken, Gazze'de yaşananlara duyarsız olmadıklarını da ifade etti. Ayyıldız'ın Gazze'de hayatını kaybedenler için şehitler ağıdı okuması herkesi ağlattı.

Kızı Burcu Köken'in serebral palsili olduğunu aktaran Ayfer Köken de duygu dolu anlar yaşadıklarını belirterek, kızının yürüme azmi ile bugünün daha da anlamlı olduğunu ifade etti.

Programa Kozan Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Beyazay Derneği Genel Merkez yöneticisi Kasım Pamuk, Kozan şube temsilcisi Ahmet Ünal, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, engelli bireylerin aileleri ve engelli vatandaşlar katıldı.

Engelli halk ozanı Filistin için şehit ağıdı okudu, duyarlılığı herkesi duygulandırdı

Düzenleyen:  - Yaşam
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.