Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Hobisini kazanca dönüştürdü: Türkiye'nin dört bir yanındaki büyük firmalara hayvan satıyor

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
Hobisini kazanca dönüştürdü: Türkiye'nin dört bir yanındaki büyük firmalara hayvan satıyor
Çankırı, Hayvan, Haber, Haber

Yaşam Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Çankırı'da yaşayan 34 yaşındaki vatandaş "Dedemden mira kalan meslek" dediği hayvancılıkla uğraşıyor. Akif Metin, ürettiği büyükbaş hayvanları Türkiye'nin dört bir yanındaki büyük çiftlik ve firmalara satıyor.

Çankırı’da yaşayan 34 yaşındaki Akif Metin, ilkokul yaşlarında hobi olarak başladığı çiftçiliği mesleği haline getirdi. Metin’in ürettiği büyükbaş hayvanlar Türkiye’nin birçok yerinden büyük ilgi görüyor.

ÜRETTİĞİ BÜYÜKBAŞLARI BÜYÜK ÇİFTLİK VE FİRMALARA GÖNDERİYOR

Çankırı’nın Eldivan ilçesinde yaşayan 34 yaşındaki Akif Metin, ilkokul döneminde hobi olarak öğrendiği çiftçiliği mesleği haline getirdi. Dedesinden miras kalan çiftlikte hayalini gerçekleştiren Metin’in özenle yetiştirdiği büyükbaş hayvanlara Türkiye'nin farklı illerinden talep gelmeye başladı. Mesleğinde kendini kısa sürede geliştiren Metin, çeşitli büyükbaş ırklarına gelen talepleri karşılamaya başladı. Metin, ürettiği büyükbaş ayvanları Türkiye genelindeki büyük çiftlikler ve firmalara gönderiyor.

"HAYVANCILIK BANA DEDEMDEN MİRAS KALAN BİR MESLEK"

Mesleğin dedesinden miras kaldığını kaydeden Metin, “Hayvancılık, bana dedemden miras kalan bir meslek. İlkokul yaşlarımda hobi olarak başladığım çiftçiliği ticarete çevirdim. Hayvanları burada beslerken gerçekten çok mutlu oluyorum. Aynı şekilde benden hayvan alanlarda bu sevince ortak oluyorlar. Hayvanları sevmeyen insanlar bu tozun, toprağın içinde duramazlar. Bende işi severek en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Burada büyükbaş hayvancılıkla uğraşıyorum” dedi.

Hobisini kazanca dönüştürdü: Türkiye'nin dört bir yanındaki büyük firmalara hayvan satıyor

"DAMIZLIK İSTEYEN ÜRETİCİLERE BURADAN TEMİN EDİYORUM"

Satın aldığı buzağıları özenle yetiştirdiğini belirten Metin, “Daha çok, Çankırı’da üretilmiş olan kaliteli buzağıları çiftliğime alarak Türkiye genelindeki büyükbaş besi çiftliklerine ve çeşitli firmalara gönderiyorum. Genelde almış olduğumuz hayvanlar etçil ırklar, simental, limuzin, şarole üretimi yapılıyor. Erkekleri besicilere temin ediyorum, dişileri ise damızlık ayırıyorum. Türkiye genelinde damızlık isteyen üreticilere de burada temin ediyorum. Bu hayvanlar yaylalarda doğup yayalarda yetişen, dengeli sütlerini emen ve gelişimini hızlı sağlayan hayvanlar” diye konuştu.

Hobisini kazanca dönüştürdü: Türkiye'nin dört bir yanındaki büyük firmalara hayvan satıyor

Düzenleyen:  - Yaşam
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.