BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Murat Hazinedar’ın cevabı

Fuat Uğur
Facebook
Hatırlayacaksınız, Beşiktaş’ın eski Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın Başkan Yardımcılığını yürütürken görevinden çıkarılan Heyecan Şahin’in başına gelenleri 31 Ekim tarihinde “Murat Hazinedar’ın mektubu ve karakolda zorunlu bir geceleme” başlıklı yazımla (*) anlatmıştım.
Heyecan Şahin’in bana gönderdiği onlarca dosya, belge ve iddiaları hakkında bilgi var. Bunları İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na da iletmiş zaten. Murat Hazinedar’ın hakkında neden dava açılmadığını soruyor. Çünkü Murat Hazinedar’ın sırf görevden alınmasına sebep olduğu gerekçesiyle kendisini hakkında çeşitli davalar açarak yıldırmaya çalıştığını ifade ediyor. Gerçekten de Adana’daki Lezzet Festivali’nde tanıdığım Heyecan Şahin, Murat Hazinedar’ın “Beni ve eşimi mektupla tehdit etti” iddiasıyla gözaltına alınmış ve ben de buna tanık olmuştum. Heyecan Şahin bu yüzden karakolda gecelemek zorunda kalmış, ertesi gün de hâkim tarafından “Bu ne saçma bir gerekçe” denilerek serbest bırakılmıştı.
Konuyla ilgili yazının yayınlanmasının ardından Sayın Murat Hazinedar beni aradı ve imzasız olsa bile o tehdit mektubunun Heyecan Şahin tarafından kendisine gönderildiğini, bunun için MNG Kargo’dan aldığını ifade etti. Hatta o görüntüleri bana da iletti. Ancak görüntüleri o kadar uğraşmama rağmen bir türlü açamadım. İddiayı Heyecan Şahin’e sordum, şiddetle reddetti. Bana yeni belgeler gönderdi ve Murat Hazinedar’ın neden yargılanmadığının sorulması gerektiğini tekrar ifade etti.
İşin enteresan yanı şu, aradığında epey konuştuğum Murat Hazinedar da Demokles’in kılıcı gibi bir soruşturmanın tepesinde durduğunu ve en kısa zamanda soruşturmanın tamamlanıp dava açılmasınıaçılmayacaksa da dosyanın kapatılması gerektiğini söyledi. Yani Murat Bey de yargılanmak istiyor. Bu arada şu ilginç bilgiyi vererek “Eğer soruşturma süreci tamamlanmazsa AİHM kararlarına göre üç yılı geçtiği için kendiliğinden düşecek” dedi.
Haklı, çünkü hem aşağıdaki açıklamada okuyacağınız üzere Murat Hazinedar masum olduğunu ifade ediyor, hem de Heyecan Şahin’in bana gönderdiği, incelediğimde son derece ciddiye alınması gerektiğini düşündüğüm belgelerin hepsi savcılıklarda. Tamamına yakını Beşiktaş İlçe Belediyesi’ndeki usulsüzlük ve yolsuzluk iddialarına dair dosyalar. Benim her iki tarafın da iddialarını ve sunduğu belgeleri sürekli yayınlayarak meseleyi bir pehlivan tefrikasına çevirmeye niyetim yok.
Bu yüzden Sayın Hazinedar’dan bir açıklama istedim, o da gönderdi.
Gayet nazik ve edepli bir üslupla, konuya odaklı olarak yazıldığı için aynen yayınlıyorum.
Kendi açımdan konuyu da burada kapatıyorum. Bundan sonrası hukuka ait.
 
Murat Hazinedar’ın yazılı açıklaması
 
Sayın Uğur;
Heyecan Halime Şahin, eski Beşiktaş Belediyesi Başkan Yardımcısıdır, görevi sırasında uygunsuz ve uyumsuz davranışları nedenle görevinden alınmıştır. Bunlardan bir tanesi de görev yaptığı sırada, kendi öz oğluna ait şirkete Beşiktaş Belediyesi’nin yemek ihalesini vermeye çalışmış hatta oğlu ihaleye geç kaldığı için ihale saatini bile son dakika değiştirerek usulsüzlük yapmış, konuya müdahale eden şahsım ve diğer ilgililer sayesinde Heyecan Halime Şahin’in öz oğlunun bu ihaleye katılması engellenmiştir.
Yaklaşık olarak 5 yıldır, sürekli olarak, görev yaptığı dönemde Belediyeden dışarı sızdırdığı bazı dosya ve evrakları; çarpıtarak BİMER, CİMER, Başbakanlık Etik Kurulu, İçişleri Bakanlığı, Teftiş Kurulu Başkanlığı, Savcılık vb. tüm makamlara tekrar tekrar şikayet unsuru olarak iletmiş kamu düzenini yıllarca zedelemiş, bilgi ve belgelerin asılsızca basına yansıtılmasına vesile olmuş, hiçbir şey elde edemeyince 15 Temmuz Darbesinin akabinde oluşan infiali fırsat bilerek pek çok başka Belediye Başkanının da benzer örneğini yaşadığı gibi, şahsım hakkında FETÖ ihbarında bulunmuş bir şahıstır.
 
TEHDİT MEKTUBU ALDIK
 
Tüm bunların dışında 13 Şubat 2018 günü Beşiktaş Belediyesi çalışanı iki memurun adını kullanarak şahsım ve eşim Av. Özlem Hazinedar’a birer adet tehdit mektubu gelmiştir. İçeriğini açıp okuduğumuzda kendisinden şüphelenmemiz neticesinde, ilgili kargo şirketinden temin ettiğimiz, mail olarak da size ilettiğimiz, 3 farklı kamera görüntüsünden kendisi teşhis edilmiş, hakkında dava açılmıştır. Yine; ekte bilginize sunacağım evrakla da görüleceği üzere hakkında açılan davalara üst üste katılmadığı ve ifade vermekten kaçtığı için Mahkeme Hâkimi tarafından kendisine yakalama kararı çıkartılmış, Adana’da bulunduğu tespit edilince de bu işlem yetkililerce gerçekleştirilmiştir.
Kendisinin şahsıma dair tüm iftira ve isnatları ‘FETÖ iftirası dışında’ gerek Başbakanlık Etik Kurulu, gerek Danıştay, gerek İçişleri Bakanlığı keza Savcılık nezdinde tamamen lehime sonuçlanmış, bugüne kadar tüm bu konulara dair tek bir gün bile ifadem alınmamış, söz konusu tüm iddialara dair ise hakkımda açılmış tek bir dava bulunmamaktadır. Hakkımda sadece Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ soruşturması, 3 yıl 4 aydır, ifadem dahi alınmadan ve içeriğine erişimin engellenmesi adına gizlilik kararı koyulmuş şekilde devam etmektedir.
 
HEYECAN ŞAHİN’E AÇILAN DAVALARIN DÖKÜMÜ
 
Heyecan Halime Şahin’in şahsıma dair attığı onlarca iftira dolayısı ile hakkında açılan tüm soruşturma ve dava dosya numaralarını sırası ile sunuyorum:
a) Manevi Tazminat - İst. 14. Asliye Hukuk Mahkemesi, 2016/237 E.
b) Hakaret ve Tehdit - İst. 14. Asliye Ceza Mahkemesi, 2018/46 E.
c) Hakaret ve İftira - İst. Cumhuriyet Başsavcılığı, 2017/13915 Sor.
d) Hakaret ve İftira (Sosyal Medya Paylaşımı) - İst. CBS 2016/91762 Sor.
e) Manevi Tazminat - İst. 7.Asliye Hukuk Mahkemesi 2017/95 E.
f) Manevi Tazminat - İstanbul 16. Asliye Hukuk Mahkemesi, 2018/86 E
g) Hakaret, İftira, Suç Uydurma - İst. Cumhuriyet Başsavcılığı, 2016/52247 Sor.
h) Tehdit ve Şantaj - İst CBS, 2017/85572 Sor.
i) İftira, Suç Uydurma, Gizliliği İhlal, Adil Yargılamayı Etkilemeye Teşebbüs - İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 2018/8525 Sor.
j) Mobbing İftirası - İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 2017/185762 Sor.
k) Adli Makamları Etkileme, Adli Makamlar Önünde Yalan Beyan, Gizliliği İhlal Suçu- İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 2017/185768 Sor.
l) İftira, Adli Makamları Etkileme, Adli Makamlar Önünde Yalan Beyan, Gizliliği İhlal Suçu - İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 2018/54951 Sor.
m) Tehdit, Şantaj, Suç Uydurma, İftira - İstanbul CBS, 2017/19428 Sor.
n) Heyecan Halime Şahin Şikayeti, İhaleye Fesat Karıştırma, Evrakta Sahtecilik - İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 2016/29515 Sor.
o) Heyecan Halime Şahin, Canfer Deliismail Şikayeti, FETÖ/PYD Terör Örgütü Üyeliği- İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, 2016/90239 Sor.
p) Heyecan Halime Şahin Şikayeti, Mobbing, Özel Hayatın Gizliliğini İhlal, Görevi Kötüye Kullanma - İstanbul CBS, 2015/112251 Sor, 2016/123999 Sor.
q) Hakaret, İftira ve Suç Uydurma- İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 2016/52247 Sor.
r) Heyecan Halime Şahin Şikayeti, Hakaret ‘Rüşvet’ Kelimesi- İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Soruşturma Bürosu, 2017/7329
s) İftira, Adli Makamları Etkileme, Gizliliği İhlal Suçu - İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı 2018/8525 Sor.
t) Kişisel verilerin hukuka aykırı olarak ele geçirilmesi, kaydedilmesi - İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı 2018/79984 Sor.
u) Adli Makamlar Önünde Yalan Beyan, iftira - İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı 2019/34672 Sor.
v) Yanlış adres beyanında bulunma - İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı 2019/51149 Sor.
w) Tehdit, şantaj, hakaret, özel hayatın gizliliğini ihlal- İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesi 2019/155 E.
x) İftira- İstanbul 5. Asliye Ceza Mahkemesi 2019/12 E.
 
TANIMADIĞIM BİR TANIK
 
Keza; Bağımsız Araştırmacı Gazeteci Yazar TALİP DOĞAN KARLIBEL; eski dönemin meşhur, bugünün firarisi savcısı Zekeriya Öz’ün, Türkiye’nin gündemini uzun süre meşgul eden Ergenekon, Balyoz, Şike gibi davalarında tanığıdır. Kendisinin daha önceki tüm davalardaki ifadelerinin yalan olduğu hukuken kanıtlanmış, ekte bilginize sunacağım üzere, 2 sayfa adli sicil kaydı bulunan bir şahıs olduğunu belirtmek isterim.
Kendisini tek bir gün görmedim, şahsen tanımam.
Sözüm ona; bağımsız gazeteci, araştırmacı, yazar kimliğine bürünmüş bu kişinin delilsiz iddialarına dair pek çok defa şahsım tarafından hukuksal süreç başlatmış olmasına rağmen, devlet tarafından bugün dahi itibarlı bir şahıs olarak kabul edilmekte, sebebi bilinmez bir şekilde resmî makamlar karşısında korunmakta, delilsiz dedikodularına inanılmakta ve kendi uydurduğu yalanları ile Tevdi Raporları oluşturulmakta ve şahsım da dâhil insanların zan altında kalmasına sürekli olarak vesile olmaktadır.
Burada dikkate alınması gereken husus; ülkemiz için fevkalade önemli olan FETÖ soruşturmalarının sulandırılarak kirletilmesidir.
Talip Doğan Karlıbel’in şahsıma dair attığı onlarca iftira dolayısı ile hakkında açılan tüm soruşturma ve dava dosya numaralarını sırası ile sunuyor, hakkında en son açılan 2018/4462 S. Nolu, 2019/52284 E. Nolu dava dosyasını özellikle incelemenizi rica ediyorum:
a) Hakaret ve iftira - İstanbul 42. Asliye Ceza Mahkemesi, 2018/259 E.
b) Hakaret ve iftira - İstanbul 38. Asliye Ceza Mahkemesi, 2019/61 E.
c) Hakaret ve iftira - İstanbul Anadolu 35. Asliye Ceza Mahkemesi, 2018/617 E.
d) Manevi tazminat- İstanbul 10. Asliye Hukuk Mahkemesi, 2016/469 E.
e) Manevi tazminat- İstanbul 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, 2017/99 E.
f) Hakaret ve iftira - İstanbul 43. Asliye Ceza Mahkemesi, 2019/365 E.
g) Hakaret ve iftira - İstanbul 51. Asliye Ceza Mahkemesi, 2019/351 E.
h) Hakaret ve İftira – İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, 2019/64701 Sor.
i) Hakaret ve iftira - İstanbul 45. Asliye Ceza Mahkemesi, 2015/496 E.
j) Yetkili olmadığı bir iş için yarar sağlama - İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı 2018/4462 S. N., 2019/52284 E. N., 2019/42136 İddianame N.
İyi çalışmalar dilerim. Saygılarımla…
.....
 
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
610738 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/fuat-ugur/610738.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT