BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Enteresan İşler AŞ; Cavit Çağlar Olay TV’yi yine satmamış

Biliyorsunuz 16 gün önce Olay TV’nin, sahibi Cavit Çağlar tarafından Ekrem İmamoğlu’nun yakın dostu ve sponsoru olduğu bildirilen Hüseyin Kalkan adlı Trabzonlu bir iş adamına satıldığı ortaya çıkmıştı. Bu arada televizyonun yönetimi Nuri Çolakoğlu’na verilmiş, ardından da peş peşe transfer haberleri patlamıştı. Misal İBB İştirak Şirketlerinden Sorumlu Basın Danışmanı; Gazeteci Süleyman Sarılar’ın oraya yatay geçişi yapılmış, Nevşin Mengü, İsmail Saymaz gibi isimler de peş peşe sıralanmıştı.
Evet, 25 Ağustos tarihli yazımda Ekrem İmamoğlu’nun kendi medyasını oluşturmaya tam gaz devam ettiğini ve CHP’den bağımsız olarak cumhurbaşkanlığına hazırlanacağını anlatmıştım.
Peki, Cavit Çağlar’dan ve Ekrem İmamoğlu ile taifesinden bugüne dek herhangi bir yalanlama ya da açıklama geldi mi bu konuda.
Hayır!
Yani aradan 15 gün geçti. Cavit Çağlar dün İsmet Berkan’ın telefonla araması üzerine “İsmetçiğim, ben sattım dedim ama aslında satmadım. Televizyon benim. Nuri Çolakoğlu ile birlikte yepyeni bir hâlde yayına sokacağım” dedi.
“Hoppala! Bu ne ki şimdi?”, diyemiyorum çünkü Cavit Çağlar konusunda şerbetliyim. Neden mi?
İki ay öncesine dönelim.
Olay TV’nin neşet ettiği yer olan Bursa’nın Şehir Gazetesinde bir manşet çıktı. Olay TV ve aynı adlı gazetesi Ekrem İmamoğlu’na yakın bir ekibe satılmıştı.
Ancak Cavit Çağlar, avukatları aracılığıyla Bursa Şehir Gazetesi ve şehirmedya.com sitesine bir tekzip metni gönderdi. Tekzip metninde Çağlar, anılan satışı doğruluyor ama henüz teyit etmediğini belirterek, kanalı satmadığını resmî yazıyla bildiriyordu.
Bir şeyler oluyor. Cavit Çağlar ikinci kez satmaya kalktı, ama yine satamadı.
Neden? Mutlaka bir sebebi olmalı. Şimdi istihdam etmiş göründüğü isimlere bakılırsa muhalif bir yayın çizgisi izleyecek. E peki, her yerde “Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye için bir şanstır” diyen ve desteğini hiç esirgemeyen Cavit Çağlar’ın kafasına taş mı düştü de böyle bir işe girişiyor? Onu Ekrem İmamoğlu ve destekçi ekibine televizyon satmaktan alıkoyan birileri mi var? Ya da Ekrem İmamoğlu’nun gizli sponsoru Cavit Çağlar mı olacak?
Tam yazıyı teslim edecekken bu haber geldiği için yeterli araştırma yapamadım ama mutlaka perde arkasındaki o gizli kapaklı pazarlıkları öğreneceğim.
Tabii öğrenir öğrenmez de buradan yazacağım.
 
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
615217 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/fuat-ugur/615217.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT