BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Orta Doğu’da fitne kaynağı

ABD heyeti YPG ve PYD ile görüştüler. Kirli ittifak devam ediyor. ABD heyeti Kandil’e gitti. ABD Suriye’de Irak’ta olduğu gibi federal bir sistem istiyor. Bu sistem bölünmenin ilk adımıdır. Türkiye, Suriye, İran, Rusya, Irak Suriye’nin bölünmesine karşıdır. Kobani’de federal devlet görüşmelerini ABD ile PYD-YPG yapıyor. Kaldı ki bu teröristlerin Suriye kimliği bile yoktur. İşgalci İsrail gibi katliamlarla devlet kurmak hayalleri hüsranla bitecektir inşallah...
2018 Ocak ayının son 2 haftası sıcak çatışmalar olabilir. PKK ABD’nin desteği ile Menbiç’i işgal etti. Araplara katliam yapılınca halk isyan etti. Dünyada barış huzur ve refahın gerçek düşmanı ABD ve İsrail’dir. Coni ateşle oynuyor. Suriye’deki 2 Rus askerî üssüne insansız hava araçları ile saldırının arkasında ABD vardır. Türkiye ile Rusya'nın arasını bozmak istediler. Putin, Erdoğan’ı aradı ve "saldırıyı Türkiye yapmadı yapanı biliyoruz" dedi.
ABD kurduğu DEAŞ ile Orta Doğu’yu yakıp yıktı. DEAŞ ABD’nin paralı haçlı ordusudur. Suriye rejimi YPG’yi hain olarak suçlamaktadır. Avrupa Birliğinde strateji uzmanlarının ortak görüşü: “Yeni Dünya Düzeni denklemi yazılıyor. Türkiye olmadan Avrupa Birliğinin işi çok zor.”
Avrupalı bazı düşünürlere göre ABD ile Avrupa arasında ki “Atlantik İttifakı” gemisi batıyor. Gemiyi ilk terk eden İngiltere olmuştur.
Türkiye millî mutabakat ile yerli ve millî kimliğe dönüşüyor. Trump geri zekâlı olmanın ötesinde Müslümanlara, İslamiyete ve bazı ülkelere son derece terbiyesizce hareketlerde bulunuyor. Son olarak Afrika ve Latin Amerika ülkelerine “b.. çukuru” hakareti üzerine 54 Afrika ülkesinin Birleşmiş Milletlerdeki temsilcileri bu hakareti görüşmek üzere New York’ta acilen toplandılar. Trump’u kınayan bir bildiri yayınladıktan sonra özür dilemesini istediler. Nota verdiler.
Kudüs meselesi ile yalnızlaşan ABD Trump’ın bu hakaret sözü ile Afrika’da isyana ve nefrete sebep oldu. Dünyada en çok nefret edilen iki ülke ABD ve İsrail’dir.
Afrin 50 bin nüfuslu bir şehirdir. PYD-YPG Afrin’i cebren ve hile ile işgal etti. Afrin’in operasyonu Türkiye’nin askerî gücü ile diplomatik gücü birlikte eş zamanlı olarak yürütüldü. Afrin operasyonunun hedefi PYD ve YPG’nin halktan ayrılmasıdır. İdlib operasyonunda Türkiye Rusya ve İran ile anlaşarak yapıldı. 8 Ocak’ta Rusya’nın Suriye’deki iki askerî üssüne 13 adet insansız hava aracı ile saldırı yapıldı. ABD Türkiye ile Rusya arasını bozmak istedi. 
ABD ve İsrail kan ile besleniyor. Dünyada barış demek ABD ve İsrail’in yıkılışı demektir. Menbiç halkı işgalci PYD ve PKK’ya karşı direniyor...
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
600291 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/m-necati-ozfatura/600291.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT