BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Kariyer Zirvesi ve gençlik

Muammer Erkul
Facebook
Haliç Kongre Merkezi, dünyanın gözbebeği İstanbul'umuzun en güzel noktalarından birindedir. Suya sıfır bahçesinin önünde dümdüz yayılan "Golden Horn" güneşin altında gerçekten de altın bir boynuz gibi parıldar. Durgun suyunda balıklar yüzer, ördekler oturur, kuşlarsa bu güzelliğin tadını çıkarır.
Sol tarafta kalan Haliç Köprüsü, eski Halıcıoğlu Askerî Lisesi ve bahçesinde bulunan Neslişah Sultan Camii'nin üstünden geçer... Manevî havası buradan bile solunan Eyüp Sultan Camii tam karşıdadır ve hemen ardında yemyeşil yükselen mezarlığın yukarısında Kaşgârî Dergahı vardır... Tepenin sağında dalgalanan bayrağımıza yakın teleferik, unutulmaz manzarası ile Piyerloti çay bahçeleri ve onların hizasındaki sahilde (tarihî Reşadiye İlkokulu) Ebussuud Lisesi görülür. (Anlattığım bu manzaraların fotoğraflarını da çekip siteme koydum, alabilirsiniz.)
*
Sekizincisi (Enver abimiz olmadan ilki) yapılan Kariyer Zirvesi yine onun bir sözüyle başladı. Sahne duvarına "Hedefi olmayan insan huzursuzdur" cümlesi yansıtılmıştı.
20 ayrı ülkeden, 80 ayrı üniversitemizden gelen... Aramıza karışmış ve artık kardeşimiz olmuş Asyalı ve Afrikalı gençlerin de katıldığı bu özel günün gayesi de, zaten işte budur!
Holdinglerin desteklediği ve en önemli bakanlarımızdan ikisinin konuşmacı olarak katıldığı bu zirve, kullanabilenler için gerçek bir trambolin etkisi yapmaktadır.
*
Bütün yazılarımda anlatmaya çalışıyorum ve bu konuda binlerce yazı yazılsa bile azdır: İnsan yetiştirmemiz lazım! Hem de her konuda ve özellikle de sanatın her dalında. Lütfen bu satırları okuyup okuyup geçmeyin; zamanlar israf oluyor, insanlar ziyan oluyor...
"İçerde kimse varsa, bir söz yetişir!"
*
Şimdiden yüzlerce üyeye ulaşmış iki ayrı gençlik grubu var; birinin adı Altın Çınar, diğerinin ismi Kahverengi. Hepsi de benim kardeşlerimdir. Birlikte büyük işler yapacağız inşallah... Bu iki ismi unutmayın: Altın Çınar ve Kahverengi.
İstikbal balında, çiçeğinden toz olsun isteyenler ise merak etsin azıcık!

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
574427 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/muammer-erkul/574427.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT