BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Futbol terörünün suçlusu kim?

Ömer Söztutan
Facebook
Türkiye okurları; futbola uzanan "kirli elleri" nasıl yorumladı?... Derbi maçtaki olaylarla ilgili ne dediler, kimi suçladılar?... İşte sosyal medyadaki o görüşler;

Ne Melo'nun atılışı ne de Burak'ın eli. Olayları başlatan ve sahaya giren grup provoke görevini başarıyla ifa etti. Tebrikler...

(Mehmet Taha Martı)

Mantığın bitti yerde futbol başlar, o yüzden mantığı yok...
@mekanmakara

Maçın rekor düzeyde seyircili olması, her maçtaki gibi kart ve tepkilerin bu maçta da normal düzeyde olduğu halde aşırı tepki gösterilmesi, sahaya inme işinin açıkça planlandığı ve sokaklarda savaş estirenlerin o sahadaki takıma ait olması, o takımın yenik olması bu karmaşaya yeterince ortam hazırladı. Sonrasında sadece fitili ateşlemek kaldı..
(İsmail Kekeç)

UEFA'nın ısrarla istediği puan silme işlemine bir yerden başlamak gerekiyordu!...
@Ach_Soo

1453 Kartallar grubu siyasi bir ortam gereği kurulmuştur evet... Ancak Beşiktaş'ı siyasete bulaştıranlar Çarşı Grubu'dur. Beşiktaş'ın birilerinin malı olmadığını göstermek amacı ile etkiye tepki olarak kurulmuştur. Çarşı grubu tamamen sosyetenin sosyal medyadaki gazına gelmektedir. Para karşılığı polis ile çatıştığı da ispatlanmıştır. Beşiktaş'ı böyle bir grup temsil etmemeli!
(Ental Yazıcı)

Tek sebebi Avrupa şampiyonasını bize vermesinler diye...
(Hüseyin Kocaman)

Spor başka siyaset başka, ikisini birbirine karıştırmamalı. Beşiktaşlılıar bunu karıştırmaz. Çok net olan şu; bu bir provokasyondur.
@AliSacal

Henüz maç bitmemişken, rakip 10 kişi kalmışken, kritik bir noktadan frikik kullacakken, sahaya girmenin mantıkla izah edilir bir yanı yok. Olay tamamen provokasyon. Çok net.
(Ahmet Koçak)

Olayların nedeni; gezi olaylarını sporun içine sokmak isteyen DHKPC'nin organize planıdır...
@Halil_Aka

Beşiktaş kazanacağı maçı hediye etti. Seyircinin bir bölümü bilindik tiyatro oyununu yeniden sahneye koydu. Kısaca Beşiktaş 2 kere kaybetti.
(Mehmet Tuncer)

Maçta kırmızı kart olmaz şeklinde bahis oynayanlar, Melo'nun kırmızı kart görmesiyle deliye döndü. Fikrim bu yönde.
@masumfaruk

Türkiye bu sefer de futbol üzerinden provokasyon içine çekilmek isteniyor. Oyuna gelmeyin!
@HHaticebilgic


Planlı, programlı...
Ben maça giden birisi olarak TV'lerin göstermediklerini de gördüm.
Mesela 5-10 kişilik gruplar maçın başlamasına yarım saat civarında kalmışken tribünlerin farklı yerlerine özellikle de merdivenlere yerleştiler.
Taraftar kılığındaki bu tipler ne zaman GEZi ile ilgili bir tezahürat yapılsa var güçleriyle katıldılar.
Ancak desibel rekoru kırılmaya çalışıldığı anlarda dahi hiç BJK için tezahürat yapmadılar.
Sonuç olarak olay çıkması için önceden planlar yapılmış, kıvılcım aranıyordu ki fanatik ama Gezici olmayan BJK'lileri de işin içine sokalım. Melo ve hakem de o fırsatı verdi.
(sadeddin.celikkaya@hotmail.com)


 
Önemli uyarı...
Okuyucumuz Osman Gündüz'ün görüntülediği bu karede; kedinin umutları, o gün mesaiye zamanında gelenlere bağlı... Fotoğrafta, kedinin yer bildirimi de zekice bir işaretle belirtilmiş...

Bölünme korkusu
Garip bir bölünme korkusu yüzünden kültürlerin hepsini sindirip çorba bir Anadolu milleti oluşturma projesi, kültürel sınırları daraltmaktan başka bir şey değildir.
Kendi kültürünü yaşatan her Kafkasyalı TC vatandaşı, aslında bu devletin Kafkasya'daki bir tapu senedini taşır. Aynısı Balkan göçmenleri için de Kırım Tatarları için de geçerlidir.
Normal şartlar altında bir Türk milliyetçisinin buna tepki göstermek yerine alkış tutup, elinden geldiğince destek vermesi gerekir.
Ama 80 yıldır çağa uydurmak için üzerinde hiçbir çalışma yapılmamış 1930'larda bile eski model sayılabilecek bir milliyetçilik anlayışı mümkün değildir.
(Azbek1982@hotmail.com)


Çalışan kadın
Çalışan kadın "muhtaç değilim" deyip kocasından boşanıyormuş. Demek ki kadının kalbine değil acziyetine sahip olabiliyorsun...
@1Giscan
İnançer, çalışan kadınların neden boşandığı sorusunu gündeme getirerek "Çalışmayan kadın neden boşan(a)mıyor"u gizliyor...
@mustafa_badin


Olimpiyata gidiyoruz
MAÇIN tatil edilmesi öğrenciler arasında sevinçle karşılandı...
"garnett"
...

"MAÇA saatler kaldı, nefesler tutuldu." haberini duyan S.S (55), yoğun bakıma kaldırıldı.
"hurky"
...

SAHAYA inen taraftarlar: "Olimpiyatları almaya gidiyoduk..." "ömer_ce"

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
575913 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/omer-soztutan/575913.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT