BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Kim bu kara para aklayıcılar?

Cem Küçük
Facebook
Razi Canikligil geçen hafta ve cumartesi günü Amerika’dan enteresan iki haber geçti. Canikligil şöyle diyor:  “ABD maliyesini 511 milyon dolar dolandırdıktan sonra Türkiye’ye kaçmaya çalışırken yakalanan Amerikalı Jacop ve Isiah Kingston kardeşlerin ardından, 2 yıl önce Borajet’i satın alan SBK Holding’in finansörü ortakları Lev Aslan Dermen (Levon Termendzhyan) de FBI tarafından yakalandı. Los Angeles Havalimanı’nda İstanbul’a hareket etmek üzere özel uçağına binerken FBI’ın gözaltına aldığı Dermen’in tutuklandığı belirtildi.”
Birinci soru Kingston kardeşler niye Türkiye’ye kaçmaya çalışmış? Habere göre Lev Aslan Dermen Türk vatandaşlığına başvurmuş. Ama durum ne belli değil.
İkinci soru savcılar SBK Holding AŞ’nin Türkiye merkezli bir hava yolu şirketi olan BoraJet’i Aralık 2016’da satın aldığına dikkat çekerek sanıkların kefalet başvurularının reddini istemiş. Bu kara para aklamanın Türkiye ayağı var mı? Borajet, SBK Holding bu işlerin neresindeler? 
Ben millî güvenlik açısından bakıyorum bu olaya. Güvenlik bürokrasimiz zaten ülkemizin çıkarları aleyhine olan her şeye müdahale eder. Yakında anlarız.
 
CEM KÜÇÜK'ÜN DİĞER YAZISI İÇİN AŞAĞIDAKİ BAŞLIĞA TIKLAYIN
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
604103 http://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/604103.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT