Beyaz Saray önünde ABD ve İsrail'e Refah tepkisi

Düzenleyen: / Kaynak: Anadolu Ajansı
- Güncelleme:
Amerika, İsrail, Gazze, Haber

Dünya Haberleri  / Anadolu Ajansı

ABD'nin desteğini arkasına alan İsrail yönetimi, Gazze ve Refah'ta bebek katliamına devam ediyor. ABD'nin kalbi olan Beyaz Saray önünde toplanan kalabalık, Biden yönetimine tepki gösterdi.

Beyaz Saray önünde toplanan yüzlerce kişi, Refah'a saldıran İsrail ile ona koşulsuz destek sağlayan ABD yönetimini protesto etti.

Beyaz Saray önünde akşam saatlerinde toplanan Amerikalı Arap ve Müslümanlar ile diğer etnik ve dini kökenden Amerikalılar, İsrail ile Biden yönetimine tepkilerini dile getirdi.

Beyaz Saray önünde ABD ve İsrail'e Refah tepkisi - 1. Resim

Göstericiler, Refah'taki çadır kampına düzenlediği saldırılarda sivillerin ölümüne neden olan İsrail'i "Gazze'deki soykırımına devam etmekle" suçlarken, İsrail aleyhine ve Filistin lehine sloganlar attı.

Açtıkları pankartlarda Biden yönetimini de "İsrail'in suç ortağı" olmakla suçlayan göstericiler, ABD'nin İsrail'e artık silah göndermemesi gerektiğini vurguladı.

Beyaz Saray önünde ABD ve İsrail'e Refah tepkisi - 2. Resim

"Özgür Filistin", "Gazze'de soykırımı durdurun" ve "soykırımcı Biden" gibi sloganlar atan göstericiler, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun yargılanması gerektiği yönünde tepkilerini dile getirdi.

İlerleyen günlerde İsrail'e yönelik daha büyük gösteriler düzenleneceğini belirten organizatörler, ABD yönetimine Gazze'de acil ateşkes için çağrıda bulundu.

Beyaz Saray önünde ABD ve İsrail'e Refah tepkisi - 3. Resim

Düzenleyen:  - Dünya
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...