Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Hizbullah vurdu, İsrail karşılık verdi

Düzenleyen: / Kaynak: Anadolu Ajansı
- Güncelleme:
Hizbullah vurdu, İsrail karşılık verdi
Hizbullah, İsrail, Filistin, Haber

DÜNYA Haberleri  / Anadolu Ajansı

İsrail'in Gazze'deki vahşeti devam ederken Hizbullah yaptığı açıklama ile İsrail'e ait askeri noktaları vurduğunu açıkladı. Daha sonra İsrail savaş uçaklarının ise Lübnan'ın güneyinde bazı bölgeleri vurduğu bildirildi.

İşgal devleti İsrail'in Gazze'deki vahşeti sürerken Lübnan'daki Hizbullah Hareketi'nin, İsrail'e ait askeri noktalara saldırı düzenlediği bildirildi. Hizbullah, İsrail ordusuna ait sınırdaki askeri noktalara yönelik saldırılar hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

CAN KAYBI HAKKINDA BİLGİ VERİLMEDİ

Açıklamada, sınırdaki İsrail'in Misgav Am, Cel El-Alam, Bayda Blida, Yiftah ve Metula askeri noktalarına "uygun silahlarla" saldırı gerçekleştirildiği kaydedildi. Saldırıda tüm noktaların "tam isabetle" vurulduğu belirtilen açıklamada, İsrail'in can kayıpları hakkında herhangi bir bilgiye yer verilmedi.

İSRAİL KARŞILIK VERDİ

Lübnan resmi haber ajansı NNA da İsrail savaş uçaklarının, ülkenin güneyinde yer alan bazı bölgeleri bombaladığını duyurdu. İsrail ordusu ve Hizbullah arasında 8 Ekim'den bu yana yaşanan çatışmalarda 76 Hizbullah mensubu ve 6 İsrail askeri öldü. 

Düzenleyen:  - DÜNYA
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...