Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Kanlı savaş Rusya'ya taşınıyor! Ukrayna, 13 İHA ile Moskova ve Sivastopol'u hedef aldı

Düzenleyen: /
- Güncelleme:
Kanlı savaş Rusya'ya taşınıyor! Ukrayna, 13 İHA ile Moskova ve Sivastopol'u hedef aldı
Rusya, İHA Saldırısı, Haber

DÜNYA Haberleri

Ukrayna, Rusya'nın başkenti Moskova ve işgal altındaki Sivastopol'daki askeri üsse yönelik 13 insansız hava aracı (İHA) ile saldırı gerçekleştirdi. Kiev yönetiminin Rus topraklarına yönelik artan saldırıları, ''Savaş Rusya’ya topraklarına taşınıyor’’ şeklinde yorumlanıyor.

Ukrayna, Rusya sınırları içerisinde insansız hava aracı (İHA) saldırılarını yoğunlaştırdı. Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna güçlerinin başkent Moskova ve Rus işgali altındaki Kırım’da yer alan Sivastopol'daki deniz üssüne yönelik İHA saldırısı girişiminde bulunduğunu duyurdu.

Bakanlık, Moskova ve Sivastopol’u hedef alan 13 İHA’nınhava savunma sistemleri (HSS) tarafından etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Bakanlığın açıklaması, Ukrayna’nın Moskova’yı hedef alan son saldırısı olarak dikkat çekti.

Savunma Bakanlığı, Moskova şehrini hedef alan 2, Sivastopol yönüne doğru ilerleyen 11 İHA’nın hedeflerine varamadan düşürüldüğünü duyurdu.

Sivastopol istikametine yönelik saldırı girişiminde kullanılan 2 İHA’nın HSS ile 9 tanesinin ise elektronik harp araçları kullanılarak Karadeniz’de düşürüldüğü belirtildi.

Kanlı savaş Rusya'ya taşınıyor! Ukrayna, 13 İHA ile Moskova ve Sivastopol'u hedef aldı

''SAVAŞ RUSYA'YA GELİYOR''

Ukrayna’nın Rusya’ya yönelik saldırıları, Mayıs ayında Kremlin’in hedef alınmasında bu yana büyük bir artış gösterdi. Mayıs ayındaki ilk saldırıların Moskova’daki sivil yerleşim alanlarını, takip edenlerin ise ticaret merkezlerini hedef aldığı bildiriliyor.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, geçen ay yaptığı açıklamada, Rusya’nın sembolik şehirleri ve askeri üslerine yönelik saldırılara dikkat çekerek, ‘’Savaş Rusya’ya geliyor’’ demişti.

 

 

Düzenleyen:  - DÜNYA
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...