Kısa Çalışma Ödeneği Uzatıldı Mı, Kısa Çalışma Ödeneği Uzatılacak Mı merakla bekleniyor ve yüz binlerce işveren ve çalışanın en çok merak ettiği konular arasında yer almaya devam ediyor. Ekim ayının son günlerinin gelmesi ile birlikte internette en çok araştırılan konuların başında KÇÖ Uzatıldı Mı, Uzayacak Mı geliyor. Kısa Çalışma Ödeneğinden yararlanan yüz binlerce çalışan, ödeneğin yıl sonuna kadar uzatılıp uzatılmadığını merak ediyor. 21 Ağustos'ta sona eren KÇÖ, Ekim ayına uzatılmıştı. Peki son gelişmeler neler? Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, konuya dair kısa bir açıklamada bulunmuştu. İşte detaylar!

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ UZATILDI MI, UZAYACAK MI? (KÇÖ UZATILDI MI)

YETKİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DA

Pandemi döneminde işverenlere ilaç gibi gelen kısa çalışma ödeneğinin süresi önümüzdeki hafta doluyor. Vatandaş kısa çalışma ödeneği uzayacak mı diye merak ederken Meclis'ten sürpriz bir adım geldi. Meclis, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kısa çalışma ödeneğini sekiz ay daha uzatma yetkisi verdi.

Cumhurbaşkanı, kısa çalışma ödeneği uygulamasının süresini 30 Haziran 2021'e kadar uzatma yetkisine sahip olacak.

Cumhurbaşkanı, kısa çalışma ödeneğinden yararlanan sigortalıların normal çalışma sürelerine dönmeleri durumunda işverene ödenen ve İşsizlik Sigortası Fonu'ndan karşılanan prim desteği süresini de 30 Haziran 2021'e kadar uzatabilecek.

26 Mart 2020'den başlatılan Kısa Çalışma Ödeneği uzatıldığı takdirde detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Kısa çalışma ödeneği 8 ay daha uzayabilir... Kısa çalışma ödeneği 8 ay daha uzayabilir... Pandemi döneminde işverenlere ilaç gibi gelen kısa çalışma ödeneğinin süresi önümüzdeki hafta doluyor. Vatandaş kısa çalışma ödeneği uzayacak mı diye merak ederken Meclis'ten sürpriz bir adım geldi. Meclis, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kısa çalışma ödeneğini sekiz ay daha uzatma yetkisi verdi.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ (SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ)

kısa çalışma ödeneği uzayacak mı, KÇÖ uzatıldı, kısa çalışma ödeneği son dakika, kısa çalışma ödeneği kasım 2020, kısa çalışma ödeneği son durum ne, kçö uzatıldı mı

BAKAN SELÇUK'TAN OLUMLU SİNYAL

Kısa çalışma ödeneği uzatılacak mı merakla bekleniyor. Covid-19 salgını döneminde işten çıkışları önlemek, vatandaşların mağdur olmamasını sağlamak ve zararı en aza indirgemek adına kısa çalışma ödeneği devreye sokulmuştu. KÇÖ ile birlikte yüz binlerce kişi işten ayrılmak zorunda kalmadan aldıkları ödenek ile birlikte işlerine devam etmişlerdi. Peki salgının tekrar yükselmeye başladığı dönemde kısa çalışma ödeneği uzatılacak mı? Geçtiğimiz günlerde 'Ortak Paylaşım Forumu'na video konferansla katılan Bakan Selçuk, kısa çalışma ödeneği konusunda 'ihtiyaca göre uzatıyoruz' diyerek bu ay sonunda sona erecek olan ödeneğin uzatılması konusunda olumlu sinyal vermişti.