Vatandaşların uygun fiyatlar gerekçesiyle çokça tercih ettiği halk ekmeğe, 3 büyükşehirde zam geldi. İlk olarak Ankara'da yapılan halk ekmek zammı, İstanbul ve İzmir'e de geldi.  Ankara Halk Ekmek tarafından geçtiğimiz gün yapılan açıklamada, başkentte 2 TL'den satılan ekmeğin fiyatının bundan böyle 3 TL olacağı açıklandı. Ankara'da alınan yüzde 50 zam kararının ardından İstanbul ve İzmir'de de Halk Ekmek fiyatının artacağı öğrenildi.

HALK EKMEK FİYATI 3 TL OLACAK

İBB şirketi Halk Ekmek A.Ş'nin Yönetim Kurulu Başkanvekili Özgen Nama, 2 TL'lik normal ekmek fiyatının 3 TL'ye çıkardıklarını açıkladı.

İstanbul Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkanvekili Özgen Nama, "2 TL'ye dayanılacak gibi değildi. 3-4 aydır ekmeği zararına satıyorduk. Fırıncıların 210 gram ekmeği 5 TL'ye sattığı piyasada, 250 gramlık normal ekmeğimizin fiyatını 3 TL'ye çıkardık. Üzgünüz ama başka çaremiz kalmadı. Üretimin sürekliliği, kurumun yaşaması için fiyat düzenlemesi kaçınılmaz oldu" diye konuştu.

İZMİR'DE DE ZAM KARARI ALINDI

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği Halk Ekmek'in fiyatı 2,50 TL'den 3 TL'ye yükseldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İzmirliye ucuz ve sağlıklı ekmek ulaştırmak için üretip, Halk Ekmek büfelerinde kar gözetmeden sattığımız ekmek fiyatında aşırı artan maliyetler nedeniyle düzenleme yapmak zorunda kaldık. 08 Ağustos 2022 Pazartesi gününden itibaren ekmeğimizin fiyatı 2,5 lira yerine 3 lira olacaktır."

Samsun'da ekmeğe zam: 30 Temmuz'da uygulanacak Samsun'da ekmeğe zam: 30 Temmuz'da uygulanacak Samsun'da 3 liradan satılan ekmeğe yüzde 33,3 zam yapıldı. 200 gram ekmek, 30 Temmuz Cumartesi gününden itibaren 4 TL’den satılacak.

Fırıncılar Odası duyurdu: Bir ilde daha ekmeğe zam geldi Fırıncılar Odası duyurdu: Bir ilde daha ekmeğe zam geldi Kars’ta Fırıncılar ve Lokantacılar Odası tarafından ekmeğe zam yapıldı. 3 lira olan 210 gram ekmek 4 liradan satılmaya başladı.