Öğretmenlere 24 Kasım tarifesi: 1 hafta boyunca trenler yüzde 50 indirimli olacak

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla trenlerde öğretmenlere yüzde 50 indirim uygulanacağını duyuran Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, bu indirimin 24-30 Kasım arasında geçerli olacağını belirtti.

- Güncelleme Tarihi:
Öğretmenlere 24 Kasım tarifesi: 1 hafta boyunca trenler yüzde 50 indirimli olacak
Öğretmen, 24 Kasım, Tren
Ekonomi|Editör: Ayşe Nur Başol

Öğretmenler günü nedeniyle öğretmenlere trenlerde indirim kararı alındı. Üstelik bu indirim yalnızca 24 Kasım'da geçerli olmayacak. Konuya ilişkin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, açıklama yaptı. Bakan Uraloğlu,  öğretmenlerimizin haklarının ödenemeyeceğini belirterek, “Öğretmenler Günü Haftasında kıymetli öğretmenlerimize hediye vermek istedik. Yıl boyunca TCDD Taşımacılık tarafından öğretmenlerimize tüm tren seyahatlerinde normalde yüzde 15 oranında indirim yapılıyordu. 24-30 Kasım tarihleri arasında da yüksek hızlı trenlerimiz (YHT) ile anahat trenlerimizde öğretmenlerimize bu indirim oranı yüzde 50 olarak uygulanacak” dedi.

ÖZEL OKULLARDAKİ ÖĞRETMENLER DE DAHİL

Uraloğlu, “Bu uygulamadan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı veya Bakanlık tarafından onaylanmış her derece ve türdeki resmi ve özel okullarda halen çalışan müdür ve müdür yardımcıları dahil tüm öğretmenler, uygulama ve araştırma merkezleri dahil tüm yükseköğretim kuruluşlarında çalışan öğretim elemanları ve Türk uyruklu olup yabancı ülkelerde çalışan öğretmenler faydalanacak” diye konuştu.

Uraloğlu, indirim uygulamasından faydalanabilmek için öğretmen kimlik kartlarının ibraz edilmesinin yeterli olacağını belirtti. 

Kaynak: TRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...