Sigara fiyatlarına yeni zam! Bir sigara grubu daha listesini açıkladı: En ucuzu 45, en pahalısı 57 TL'ye çıktı

- Güncelleme Tarihi:
Editör: Baki Sancak / Kaynak: Türkiye Gazetesi
Sigara fiyatlarına yeni zam! Bir sigara grubu daha listesini açıkladı: En ucuzu 45, en pahalısı 57 TL'ye çıktı
Sigara, Zam

Sigara fiyatlarında üst üste artışlar devam ediyor. JTİ, PM ve BAT grubunda yapılan fiyat değişikliklerinin ardından Imperial Tobacco grubu da yeni listesini açıkladı. Grubun en ucuz sigarası 45, en pahalı sigarası 57 TL'ye çıktı.

Sigara markaları bir kez daha zam dönemine girdi. Birçok markayı bünyesinde barından sigara grupları yeni fiyat listelerini tek tek açıklamaya başladı. JTI, BAT, PM grubu sigaralara 5 TL zam geldiğinin açıklanmasının ardından Imperial Tobacco grubuna da zam geldi.

BİR SİGARA GRUBU DAHA ZAM YAPTI

Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar'ın sosyal medyadan yayınladığı listeye göre, Tobacco grubunun en pahalı sigarası 57 TL'ye yükselirken, en ucuz sigarası 45 TL oldu. Bugünden itibaren geçerli olacak fiyatlar şu şekilde:

  • Dvdff Slms: 57,00 TL
  • Dvdff: 57,00 TL
  • Dvdff C L B: 53,00 TL
  • Bnc: 55.00 TL
  • Pl Bl: 50.00 TL
  • Wst: 45.00 TL
  • Imprl Clssc Rd: 54.00 TL

SİGARA İÇMEK SAĞLIĞA ZARARLIDIR! 

Sigara içmek ölümcül hastalıklara davetiye hazırlamaktır. Zararları ise saymakla bitmiyor. Sigara kalp ve damarlara zarar verir. Tansiyon, kalp krizi ve damar tıkanıklığı gibi hastalıkları beraberinde getirir. İleri yaşlarda bunama ve beyin felci gibi hayati risk taşıyan hastalıklara sebep olur. Sigaradan alınan her nefeste insan vücudundaki 50 bin hücre ölür. Körlük, katarakt gibi göz hastalıklarına da sebebiyet verir. Sigara içen kişinin yaşı genç olsa bile cilt kararması olur ve birey olduğundan yaşlı gözükür. Diş kararması, kirlenmesi ve çürükler sigaranın tahribatları arasındadır. Sigara kanser riskini arttırır. Kişinin tat ve koku alma duyusu azalır. Ses tellerine zarar verir.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...