Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Sütçüden yeni satış stratejisi: Maaş zamlarına göre fiyat veriyor

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Sütçüden yeni satış stratejisi: Maaş zamlarına göre fiyat veriyor
Sütçü, Memur, Emekli, Haber

Ekonomi Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Yozgat’ta yaşayan besici Üzeyir Koç, gelir eşitsizliğine yönelik yeni bir satış stratejisi geliştirdi. Koç, ortalama 100 liradan satılan 5 litre sütü emeklilere 60, asgari ücretlilere 70, memura ise 100 liradan satıyor.

Yozgat’ın Kuşçu köyünde 24 yıldır geçimini çiğ süt satarak sağlayan Üzeyir Koç, mandırasında günlük olarak elde ettiği sütü, aracıyla mahalle mahalle dolaşıp satıyor. Koç, 100 liradan satılan 5 litre sütü gelir düzeyi düşük olan bazı müşterilerine daha düşük fiyattan veriyor. Emekli müşterilerine 60, asgari ücretli müşterilerine 70 liradan satış yapan Koç, memur müşterilerine ise sütü 100 liradan veriyor.

Sütçüden yeni satış stratejisi: Maaş zamlarına göre fiyat veriyor

ALIM GÜCÜNE GÖRE İNDİRİM

Son günlerde yaşanan zamların ardından müşterilerinin de ekonomik durumunu düşünmek zorunda olduğu için böyle bir uygulamaya başvurduğunu söyleyen Üzeyir Koç, “24 senedir hayvancılıkla uğraşıyorum. Vatandaşların süt ihtiyacını karşılıyorum. Yozgat’ta sürekli müşterilerim var, onlara süt getiriyorum. Sütten de çok memnunlar. Emekli müşterime indirim yapıyorum onlara sütü 60 liraya veriyorum, asgari ücretlilere de 70 liraya satıyorum.

Sütçüden yeni satış stratejisi: Maaş zamlarına göre fiyat veriyor

Normalde 5 litre sütü 100 liradan satıyorum ama ben vatandaşın alım gücüne göre fiyatları belirliyorum. Fiyatları böyle belirlemem mecburiyetten oldu, vatandaş alamıyordu, fiyatları ona göre belirledik. Şimdi herkes mutlu, sütten de memnun kalıyorlar. Fiyatlar kurtarmıyor ama mecbur bu işi yapıyorum. Maliyetler çok pahalı, yem fiyatları çok yüksek, vatandaşa destek olmak istiyorum onun için de süte talep çok oluyor. Köyde 15 hayvanım var, günlük 50-60 kilogram süt alıyorum. Buraya gelip vatandaşlara satıyorum” dedi.

MÜŞTERİLER MEMNUN

Müşterilerden Talip Yılmaz kendilerine sağladığı bu uygulamadan memnun kaldıklarını söyleyerek, “Yılardır ondan süt alırım, sütü de çok güzel oluyor. Kendisi de bu konuda bize yardımcı oluyor. Ekonomik durumumuzu söylediğimizde 100 liranın altında sütü alıyoruz. Fedakarlık yapıyor bize. İnsanların alım gücü düşük olduğu için sütü bu fiyatlara satıyor, kendisine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Düzenleyen:  - Ekonomi
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...