Yurt içinde ve yurt dışında sürdürülen başarılı operasyonlarla terörün kökü kazınıyor. Bu kapsamda Irak'ın kuzeyinde düzenlenen Pençe Şimşek ve Pençe Yıldırım Operasyonları ile son iki günde 13 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildi.

TERÖRİSTLERE GÖZ AÇTIRILMIYOR
Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açılmada, Mehmetçiğin teröristlere göz açtırmadığı belirtildi.

Son iki günde Pençe Şimşek ve Pençe Yıldırım operasyonlarında 13 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği kaydedilen açıklamada, "Bakanımız Sayın Hulusi Akar'ın vurguladığı gibi 'terörist neredeyse hedefimiz orası' parolasıyla Irak'ın kuzeyindeki terör inlerini yerle bir etmeye devam ediyoruz" ifadesi kullanıldı.

PENÇE YILDIRIM BÖLGESİNDE 8, PENÇE ŞİMŞEK BÖLGESİNDE 5 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
Açıklamada, operasyonlara ilişkin şu bilgiler paylaşıldı:

"Irak'ın kuzeyinde başarıyla devam eden Pençe Şimşek ve Pençe Yıldırım Operasyonları ile Metina ve Avaşin Basyan bölgesindeki teröristlere nefes aldırılmıyor. Her bir taşın altına bakan, her bir sığınak ve mağaraya giren komandolarımız, teröristleri etkisiz hale getirerek onlara ait sığınak, barınak, silah, mühimmat ve yaşam malzemelerini imha ediyor. Son olarak Irak'ın kuzeyindeki Avaşin-Basyan'da icra edilen Pençe Yıldırım Operasyonu bölgesinde kahraman komandolarımız 8 PKK'lı teröristi silahlarıyla etkisiz hale getirdi. Metina bölgesinde icra edilen Pençe Şimşek Operasyonu bölgesinde de tespit edilen 5 PKK'lı terörist, kara ve hava unsurlarımız tarafından etkisiz hale getirildi."

MSB duyurdu: 16 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi MSB duyurdu: 16 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı, son beş günde Fırat Kalkanı bölgesinde 13, Barış Pınarı bölgesinde 3 olmak üzere saldırı girişiminde bulunan 16 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

MSB açıkladı! 5 terörist etkisiz hale getirildi MSB açıkladı! 5 terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı, (MSB), Barış Pınarı bölgesinde dört, Fırat Kalkanı bölgesinde bir olmak üzere saldırı girişiminde bulunan 5 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hâle getirildiğini duyurdu.

Irak'ın kuzeyinde 3 terörist etkisiz hale getirildi Irak'ın kuzeyinde 3 terörist etkisiz hale getirildi Son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Avaşin bölgesinde 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.