Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) verilerine göre; Erzurum'un Köprüköy ilçesi merkezli 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Saat 15.40'ta meydana gelen depremin 6,94 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

Deprem, Doğu Anadolu bölgesinin tamamında hissedildi.

Erzurum Valisi Okay Memiş, can kaybının yaşanmadığı depremde birkaç köyde yıkım olduğu yönünde ihbar aldıklarını bildirdirken, Topçu Mahallesi'nde enkaz altında kalan 2 kişinin sağ çıkarıldığını bildirdi. Aynı zamanda Köprüköy-Hınıs arasında heyelan meydana geldi ve yol kapandı.

EVLERDE ÇATLAKLAR OLUŞTU

Erzurum’un Köprüköy ilçesinde meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremde Topçu Mahallesi'ndeki bazı evler hasar gördü. Evlerin duvarlarında çatlaklar oluştuğu görüldü.

BAKAN KOCA: 4 KİŞİ YARALANDI

Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

"Erzurum'da meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki depremde, 2 köyde küçük çaplı hasar oldu. Depreme bağlı olaylar sonucu 4 kişi yaralandı. 5 adet 112 ambulansı ve 3 UMKE timiyle toplam 27 sağlık personelimiz bölgede görev başında. Erzurum'a, ülkemize geçmiş olsun. Yanındayız Erzurum."

KAPANAN YOL TRAFİĞE AÇILDI

Erzurum'da meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki deprem sonrasında oluşan heyelan nedeniyle kapanan Köprüköy yolu Karayolları Genel Müdürlüğüne (KGM) bağlı ekiplerin çalışması sonucunda tekrar trafiğe açıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Erzurum'da meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki deprem sonrasında Köprüköy ilçesi yolunun kapandığı bilgisi ulaştı.

KGM ekipleri, acil koduyla bölgeye yönlendirildi ve kapanan yol temizlenerek trafiğe açıldı.

ERZURUM VALİSİ MEMİŞ: KİMSEYİ AÇIKTA BIRAKMAYACAĞIZ

Erzurum’un Köprüköy ilçesinde meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremin ardından Erzurum Valisi Okay Memiş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen bölgede incelemelerde bulundu. Erzurum Valisi Okay Memiş yaptığı açıklamada, ”AFAD ekiplerimiz, jandarma ekiplerimiz hepsi burada. Can ve mal kaybı yok. Hasar tespitine yönelik çalışmalarımızı hemen başlattık. Devletimiz büyüktür. Kimseyi açıkta bırakmayacağız. Gerekirse konteynır vereceğiz. Allah devletimize zeval vermesin. Biz hep yanınızda olacağız” dedi.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise “Kriz merkezi oluşturuldu. Ekiplerimiz burada görev başında. Topçu mahallesindeyiz. Can kaybımız yok. Tüm tedbirleri dikkate alıyoruz” diye konuştu.

OLUMSUZ İHBAR BULUNMUYOR

AFAD tarafından yapılan açıklamada, "Geçmiş olsun Erzurum. Köprüköy ilçesinde meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki deprem sonrası, şu an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.

BAKAN KURUM'DAN AÇIKLAMA

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Merkez üssü Erzurum'un Köprüköy ilçesi olan 5,1 büyüklüğündeki depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İl Müdürlüğü ekiplerimizi gerekli incelemeleri başlatmaları için bölgeye sevk ettik. Erzurum'umuza ve ülkemize geçmiş olsun." dedi.

BAKAN YANIK: EKİPLER SAHADA

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Erzurum'daki depremden etkilenen bölgelerde vatandaşlara destek vermek üzere ekiplerin sahada olacağını bildirdi.

Yanık, Twitter hesabından, Erzurum Köprüköy'de meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki depreme ilişkin paylaşımda bulundu.

Bakan Yanık paylaşımında şunları kaydetti:

"Erzurum'da meydana gelen depremden etkilenen bölgelerde Bakanlık olarak vatandaşlarımıza destek vermek üzere ekiplerimizle sahada olacağız. Can kaybı olmamasını temenni ediyorum. Geçmiş olsun."

Düzce'de bir deprem daha meydana geldi Düzce'de bir deprem daha meydana geldi Düzce'de saat 15.40'ta 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem İstanbul'da ve çevre illerden de hissedildi. Depremin ardından vatandaşlar büyük korku yaşarken 3.9 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Deprem Bolu'da da hissedildi.

Deprem korkusundan bayıldı Deprem korkusundan bayıldı Düzce'de yaşanan 5,0 büyüklüğündeki depremdeki korku ve panik kameralara yansıdı. Bir kadın baygınlık geçirdi.