İstanbul Yeşilköy’de, 27 Ocak'ta ortağı olduğu balık restoranında öldürülen  avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu olayına ilişkin Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede 10 kişi hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edilirken, diğer 9 sanığın ise değişen oranlarda hapisle cezalandırılması istenmişti.

SON FİRARİ YAKALANDI

Hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edilen ve firari durumda olan son sanık Serkan Dakman yakalandı. Dakman Esenyurt'ta yakalanmasının ardından işlemleri için emniyete götürüldü.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan 61 sayfalık iddianamede Ece Erken Mahmutyazıcıoğlu ile 3 diğer kişi müşteki olarak yer aldı. İddianamede 19 kişi ise şüpheli olarak yer aldı. İddianamede 27 Ocak günü gece saat 00.37 sıralarında bir balık restoranında yapılan silahlı saldırı sonucu Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği, Murat Bilmez’in ise yaralandığı belirtildi.

6 SANIK HAKKINDA MÜEBBET VE 10 YIL HAPİS İSTEMİ

İddianamede, sanıklar Abdulkadir Kara ve Ali Yasak hakkında ‘tasarlayarak kasten öldürmeye iştirak’, ‘silahla kasten yaralamaya iştirak’, ‘silahla birden fazla kişi ile birlikte işyerinde geceleyin yağmaya teşebbüs’ ve ‘ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya bulundurma’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ile 12 yıl 6’şar aya kadar hapis cezası talep edildi. İddianamede sanıklar Burak Otçuoğlu, Fatih Okan Kodak, Kadir Yasak, Seccad Yeşil, Serkan Dakman ve Uğurcan Bilge hakkında ise ‘tasarlayarak kasten öldürmeye iştirak’, ‘silahla kasten yaralamaya iştirak’ ve ‘silahla birden fazla kişi ile birlikte işyerinde geceleyin yağmaya teşebbüs etme’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ile 10 yıl 6’şar aya kadar hapis cezası talep edildi. 

2 diğer sanık hakkında da ağırlaştırılmış müebbet hapis ile toplam 10 yıl 6’şar aya kadar hapis cezası talep edilirken, 8 sanık hakkında 'suçluyu kayırma' suçundan 5’er yıla kadar, 1 diğer sanık hakkında ise 'suçluyu kayırma' ve 'suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme' suçlarından 1 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası talep edildi. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianame çerçevesinde, önümüzdeki günlerde sanıkların yargılanmasına başlanacak.

Son dakika: Şafak Mahmutyazıcıoğlu davasında istenen cezalar belli oldu! Son dakika: Şafak Mahmutyazıcıoğlu davasında istenen cezalar belli oldu! Son dakika: İstanbul Yeşilköy’de, ortağı olduğu balık restoranında öldürülen avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetiyle ilişkin 19 şüpheli hakkındaki iddianame hazırlandı. 10 sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen 61 sayfalık iddianamede 9 sanık hakkında ise farklı suçlardan değişen oranlarda hapis cezası talep edildi.

Ece Erken'den duygulandıran Şafak Mahmutyazıcıoğlu paylaşımı: Eşim ölmeden önce... Ece Erken'den duygulandıran Şafak Mahmutyazıcıoğlu paylaşımı: Eşim ölmeden önce... Eşi, Şafak Mahmutyazıcıoğlu Yeşilköy’de uğradığı silahlı saldırı sonucu kaybeden ünlü sunucu Ece Erken'in son paylaşımı duygulandırdı. Eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu ve oğlu Eymen ile televizyon izlerken çektiği videoyu paylaşan Ece Erken, "Eşim katledilmeden bir gece önce" notunu düştü.

Seren Serengil, Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun eski eşinin özel hayatını ifşa edince tepki aldı Seren Serengil, Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun eski eşinin özel hayatını ifşa edince tepki aldı Ünlü sunucu Seren Serengil, katıldığı bir programda yakın arkadaşı Ece Erken'i savunurken Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun eski eşi, Benan Kocadereli’nin sevgilisi olduğunu iddia edip özel hayatını paylaşınca tepki aldı.