Askeri helikopter zorunlu iniş yaptı: 1 yaralı

Düzenleyen: / Kaynak: Ajanslar
- Güncelleme:

Gündem Haberleri  / Ajanslar

İzmir Çiğli 2. Ana Jet Üssü'nden havalanan bir askeri helikopter Urla ilçesine Bağlı Bademler köyünde boş bir araziye zorunlu iniş yaptı. Helikopterdeki 1 personel yaralandı. Bölgeye çok sayıda ekibin sevk edildiği öğrenildi.

İzmir'in Urla ilçesinde bağlı Bademler Mahallesi'nde bulunan boş bir arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, İzmir Çiğli 2'nci Ana Jet Üssü'nden havalanan askeri helikopter, teknik arıza nedeniyle boş araziye zorunlu iniş yaptı. İniş esnasında helikopter yan yatarak devrilirken, içerisinde bulunan 3 personelden 1'i yaralandı.

Yaralanan personel helikopterden çıkartılarak hastaneye sevk edilirken, diğer personellerin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

BAKANLIK SEBEBİNİ AÇIKLADI

Milli Savunma Bakanlığı'ndan da zorunlu iniş yapan helikoterle ilgili yapılan açıklamada, "2’nci Ana Jet Üs Komutanlığından (Çiğli/İzmir) kalkan bir adet helikopterimiz teknik bir arıza nedeniyle acil iniş yapmak zorunda kalmıştır. Helikopterimizde hasar meydana gelmiştir. Olayda yaralanan bir personelimiz hastaneye sevk edilerek tedavisine başlanmıştır. Olayla ilgili inceleme başlatılmıştır" sözlerine yer verildi.

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: Ajanslar
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...