Mahkemeden Dilan ve Engin Polat çifti hakkında yeni karar! 'Kaçma kuşkusu' dikkat çekti

Düzenleyen: / Kaynak: Anadolu Ajansı
- Güncelleme:
Mahkemeden Dilan ve Engin Polat çifti hakkında yeni karar! 'Kaçma kuşkusu' dikkat çekti

Gündem Haberleri  / Anadolu Ajansı

Sosyal medya fenomeni Banu Parlak'a ait güzellik merkezine düzenlenen silahlı saldırının azmettiricisi oldukları iddia edilen Dilan-Engin Polat çiftinin de aralarında bulunduğu 8 sanığın 'tutukluluk hallerinin devamına' karar verildi.

Kara para aklama ve vergi kaçırma gibi suçlardan tutuklanan ve geçen kasım ayında cezaevine gönderilen sosyal medya fenomeni Dilan ve Engin Polat çifti hakkında yeni bir gelişme yaşandı.

Dilan Polat'ın, sosyal medya fenomeni Banu Parlak'ın iş yerini kurşunlattığı gerekçesiyle yürütülen soruşturmada Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame düzenlenmiş ve Dilan-Engin Polat çifti dahil 8 kişi hakkında hapis cezası talep edilmişti.

Dilan ve Engin Polat çiftinin avukatı, Küçükçekmece 3. Asliye Ceza Mahkemesi'ne tutukluluk konusunda itirazda bulundu.

TUTUKLULUKLARININ DEVAMINA KARAR VERİLDİ

İtirazı değerlendiren mahkeme heyeti, sanıkların üzerlerine atılı suçun yasada öngörülen toplam ceza süresi, tutuklu kalınan sürenin bu süreye oranı ve dosyadaki kanıt durumunu ele aldıktan sonra kaçma kuşkusu olduğunu belirtti.

Mahkeme, sanıklar Dilan Polat, Engin Polat, Sezgin Polat, Batuhan İnci, İsmail Emre Arifoğlu, Nizamettin Bilgili, Onur Abiç ve Yunus Emre Yıldız'ın tutukluluklarının devamına karar verdi.

İDDİANAMEDE İSTENEN CEZALAR

İddianamede, Barış Boyun, Beratcan ve Batin Can Gökdemir'in toplamda 8 yıl 4 aydan 23 yıla kadar hapsi istendi. Dilan, Engin ve Sezgin Polat için ise 2 yıl 4 aydan 8 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi.

İddianamede, diğer sanıklar Batuhan İnci, İsmail Emre Arifoğlu, Nizamettin Bilgili, Onur Abiç, Yunus Emre Yıldız ve Sezgin Polat'ın farklı suçlardan 2 yıl 4 aydan 23 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...