Otopsi fotoğrafları ortaya çıkmıştı! Cem Garipoğlu için 'fethi kabir' talebi

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Otopsi fotoğrafları ortaya çıkmıştı! Cem Garipoğlu için 'fethi kabir' talebi

Gündem Haberleri  / Türkiye Gazetesi

15 yıl önce işlendiği cinayetle Türkiye'nin gündemine oturan 2014 yılında intihar eden Cem Garipoğlu'nun otopsi görüntüleri yayınlandı. "Firar" iddialarının gündemde olduğu Garipoğlu'nun mezarı için Karabulut ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, 'fethi kabir' talebinde bulundu.

Türkiye, Bahçeşehir'de 15 yıl önce işlenen cinayeti aradan geçen yıllara rağmen konuşmaya devam ediyor. Cem Garipoğlu 17 yaşındaki Münevver Karabulut'u katletmiş, ardından 2014 yılında cezaevinde intihar etmişti. Garipoğlu'nun otopsi görüntüleri ortaya çıkmasının ardından Karabulut ailesinin avukatından 'fethi kabir' talebi geldi.

Karabulut ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, Otopsi görüntülerine ilişkin hazırlanan rapora karşı dilekçe sundu.

Otopsi fotoğrafları ortaya çıkmıştı! Cem Garipoğlu için 'fethi kabir' talebi - 1. Resim

Garipoğlu‘nun intihar etmeyip cezaevinden firar ettiğine dair kanaat oluştuğu da dilekçede "Başsavcılığınız tarafından ise İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığına müzekkere yazılarak 12 Kasım 2014 tarihli otopsi işlemine ilişkin fotoğraf ve video kayıtları celp edilmiş akabinde dosya bilirkişiye gönderilmiştir. Daha sonra bilirkişi tarafından kendisine teslim edilen materyaller içinde bulunan görseller rapor haline getirilmiştir” denildi.

Otopsi fotoğrafları ortaya çıkmıştı! Cem Garipoğlu için 'fethi kabir' talebi - 2. Resim

Dilekçede, daha önce Münevver Karabulut cinayeti hakkında tahkikat yürütülürken maktulün iç çamaşırı ile otopsi ve ilk inceleme yapıldığı, otopsi incelemesinin ilk aşamada hiçbir tıp eğitimi almamış olan bir teknisyen tarafından gerçekleştirildiği ve aynı eldivenle 11 otopsi işlemi yapıldığı açıklandı.

Otopsi yapan teknisyenin eldiveninden maktulün iç çamaşırına aynı anda otopsi yapılan bir başka cesede ait sperm bulaştığı da dilekçede belirtildi.

Cinayet mahallinde bulunan 700 bin dolar tutarındaki paranın kolluk tarafından tutanağa kaydedilmediği ve kaybedildiği de açıklanan dilekçede, “Kameraların kırık olmamasına rağmen ‘kırıktır’ şeklinde tutanak tutulması, faili yakalamaya giden kolluk görevlilerinin cinayet zanlısının kaçmasına imkan tanır türde yol vermesi, ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle cinayete iştirakten yargılanan Garipoğlu ailesi fertlerinin hiçbir delil olmaksızın tahliyesine karar verilmesi ve haklarında yurtdışına çıkmamak şeklinde adli kontrol tedbirinin dahi uygulanmaması, bu gerekçelerle tarafımızca reddi hakim yoluna gidilmesi, reddi hakim taleplerimiz hakkında karar verilmeden kovuşturma yürüten ağır ceza mahkemesi başkanının re’sen dosyadan el çekmesi ve bir başka yargılamada Garipoğlu ailesi için beraat kararı vermiş bir hakim olduğunun ortaya çıkması gibi skandalların yaşanması, Garipoğlu ailesinin tesadüf denemeyecek zamanlarda manidar paylaşımlar yapması hasebiyle müvekkilde hasıl olan şüphenin giderilmesi söz konusu olamamıştır” ifadeleri kullanıldı.

Dilekçede bilirkişi raporuna itiraz ettiklerini belirten mağdur avukatı Epözdemir, fethi kabir işlemi yapılmasını ve sonuca göre ilgililer hakkında iddianame düzenlenerek dava açılmasını talep etti.

 

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...