Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Sıcaklıklar 9 derece birden düşecek! Prof. Dr. Orhan Şen saat verip sağanak uyarısı yaptı

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Sıcaklıklar 9 derece birden düşecek! Prof. Dr. Orhan Şen saat verip sağanak uyarısı yaptı
Meteoroloji, Orhan Şen, İstanbul, Haber

Gündem Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Meteoroloji yeni haftanın hava durumu raporunu paylaştı. İstanbul dahil 4'e ile sarı kodlu uyarı verildi. Meteoroloji uzmanı Orhan Şen, sıcaklıkların 9 derece birden düşeceğini belirterek, "Çocukları okula gönderirken iyi giyindirin" dedi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Trakya Kesimi, Kıyı Ege, İstanbul, Çanakkale ve Muğla çevreleri ile Antalya'nın doğu kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Trakya Kesimi ile Çanakkale çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

Rüzgar genellikle güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ile Ege kıyılarına güney yönlerden, yarın (Pazartesi) Marmara'nın batısında kuzey yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Sıcaklıklar 9 derece birden düşecek! Prof. Dr. Orhan Şen saat verip sağanak uyarısı yaptı

"ÇOCUKLARI OKULA GÖNDERİRKEN İYİ GİYİNDİRİN"

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen'in uyarıları şu şekilde:
Bugün Pazar, Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli lodos devam ediyor. Gece rüzgar kuzeye dönecek ve Trakya, Kuzey Ege'de yağmur var. Yağış gece istanbul'a gelir. Yarın rüzgar İstanbul'un kuzey ilçelerinde fırtına hızında esecek, yağışla birlikte sıcaklığı 8-9 derece düşürecek.
İstanbul'da bugün lodos var, sıcaklık 20C. Gece yağmur var yarın da yağış devam eder. Sıcaklık 11-12C'ye düşer. Rüzgar kuzeye dönecek hissedilen sıcaklığı 2-3 derece daha düşürür. Çocukları okula gönderirken iyi giyindirin.

https://twitter.com/TemizHava/status/1731181673641902114

 

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.