EREN İYİ Kİ VARSIN!

A -
A +
Eren’ler var 15’inde milyonların kalbinde yeniden doğan,
Eren’ler var küçük bedeninde kocaman yürek taşıyan,
Eren’ler var muradı şahadet olan,
Eren’ler var muradına 15’inde varan...
 
Fıtrat değişir sanma bu kan yine o kandır!
 
EREN İYİ Kİ VARSIN!
 
Eren Bülbül geçtiğimiz yıl babasını kaybetmişti. Maçka İmam Hatip Lisesi öğrencisiydi. Çevresine "ben askere gittiğimde şehit olacağım" diyordu. Trabzon Maçka’da teröristlerin erzak çalmak için bir eve girdiğini gördü. Hiç vakit kaybetmeden hainlerin yerini güvenlik güçlerimize bildirdi ve onlara teröristlerin yerini gösterirken hainlerin açtığı ateşte şehit oldu.
Henüz daha 15’indeydi, mertti, yüreği vatan ve bayrak sevgisiyle doluydu. Karşısındakiler de bir o kadar alçak, bir o kadar insanlıktan nasibini almamıştı, toprağına düşmandı.
Bırakmadılar… Çok sevdiği vatanına doymasına, hayallerini yaşamasına, kendi hikâyesini yazmasına izin vermediler. Gencecik bedenine mermiler saplandı. Asker abilerini çağırdığında da, onlarla birlikte gittiğinde de korkmadı. Çünkü vatanı sevmek ne demek, onun için ölmek ne anlama geliyor biliyordu.
Bizde Eren’ler bitmeyecek. Bir ölüp bin dirileceğiz!.. Bu toprakların her bir zerresini müdafaa için gerekirse öleceğiz, ama yenilmeyeceğiz, her bir Eren için yeniden Eren’ler yetiştireceğiz. Şehitlerimizin kanından al rengini alan bayrağımız mavi göklerde ilelebet dalgalanacak, gölgesinde bizler huzur ve barış içinde yaşayacağız. Gelecek o günler, yılmayacağız.
15 Temmuz gecesi göğsünü tanklara siper eden Abdullah Tayyip’ler gibi, hainleri gördüğünde zaman kaybetmeden güvenlik güçlerini çağırıp, teröristlerin yerini göstermeye giden cesur Eren’ler gibi, Diyarbakır’da ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtırken hainler tarafından katledilen Yasin Börü’ler gibi ve daha nice örnek gençler gibi gençler bu ülkede bitmeyecek. Varsın büyüklerimiz yeri geldiğinde bizi eleştirsinler, varsın yeterli bulmasınlar. Bu gençlikten bir şey olmaz desinler. Biz gençler bu vatanın gizli bekçileriyiz. İhtiyaç olduğunda emir beklemeden her zaman buradayız!
 
Kulağımızda PÖH’den Eren Bülbül’e gelen mesaj:
15 yıla ne sığar? Vatan sığar!
15 yıla ne sığar? İman sığar!
15 yıla ne sığar? Şehadet sığar!
İYİ Kİ VARSIN EREN!!!
 
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.