Murat Kurum'dan İmamoğlu'na İSKİ eleştirisi: Elektrik borcunu bile ödeyemiyor

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:

Politika Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Beykoz'da seçmenlere seslendi. İSKİ'nin borç batağı içinde olduğunu söyleyen Kurum, "Şu an İSKİ elektrik parasını halledemez hale geldi. 5 yılda İstanbul’a bir damla içme suyu kaynağı getirmediler. İstanbul susuz kalırsa sorumlusu bunlar çünkü bu konuda hiçbir çaba sarf etmediler" dedi. 

Yerel seçim sürecine sayılı günler kaldı. Başkan adayları da çalışmalarına hız vererek, sokak sokak seçmenlerle buluşup vaatlerini sıralıyor. Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum da İstanbul'da adım atmadık yer bırakmıyor.

Kurum'un yeni durağı  Beykoz Kültür Sanat Merkezi’nde (BEYSEM) düzenlenen program oldu. Burada kadın seçmenlerle bir araya gelen Kurum, İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ve yönetimine eleştirilerini sıraladı. 

Katıldığı bir canlı yayında sunucunun "Kadınlar çok AK Parti'ye oy veriyor diye bir analiz yapılmış" sözlerine karşılık İmamoğlu, "Ev kadınları daha çok oy veriyor. Kadınlar statüsünde demeyelim" diyerek cevap vermişti. 

Murat Kurum'dan İmamoğlu'na İSKİ eleştirisi: Elektrik borcunu bile ödeyemiyor - 1. Resim

'EV KADINLARIMIZA DİL UZATAMAZSIN'

"İstanbul’un neresine gitsek kadınlarımızın güzel eserlerini görüyoruz" diyen Kurum, “İstanbul’un tarihinde ne zamana bakarsanız bakın bu şehrin kadınlar şehri olduğunu görürsünüz. Sizler ailelerimizin evlerimizin yapıtaşlarısınız. Toplumumuzda her alanda ne kadar önemli rol aldığınızı biliyoruz. Peki Cumhuriyet Halk Partili mevcut aday biliyor mu? Maalesef bilmiyor. Bu sabah ne dediğini duydunuz mu?

Ev kadınlarının kadın statüsünde değerlendirmeyelim diyor. Ev kadınlarını diğer kadınlar kadar saygın görmüyor. Bu belediye başkanın kibri aklının önüne geçmiş. Ben bu kibir abidesine artık söyleyecek bir söz bulamıyorum. Eli öpülesi kadınlarımızı kategorize eden bu değer bilmez CHP’li adaya 31 Mart’ta ev kadınları gereken cevabı verecektir. Seni yetiştiren de bir ev kadını öyle boyundan büyük laflar etme. Sen bizim annelerimize ev kadınlarımıza dil uzatamazsın. Eğer bu ülke bugün bu duruma gelebilmişse kadınlarımız sayesinde olmuştur. Bu eli öpülesi annelerimiz sayesinde olmuştur” dedi.

Murat Kurum'dan İmamoğlu'na İSKİ eleştirisi: Elektrik borcunu bile ödeyemiyor - 2. Resim

'İSKİ BORÇ BATAĞINDA'

İSKİ’nin borç batağı içinde olduğunu ifade eden Kurum, “Yarı zamanlı belediye başkanı ne diyor biliyor musunuz? İSKİ tam bir rezalet diyor. Evet İSKİ'yi siz bu hale getirdiniz. Siz İSKİ’nin kaynaklarını kendi geleceğiniz için harcadığınız. Şu an İSKİ elektrik parasını halledemez hale geldi.

5 yılda İstanbul’a bir damla içme suyu kaynağı getirmediler. İstanbul susuz kalırsa sorumlusu bunlar çünkü bu konuda hiçbir çaba sarf etmediler. Ne arıtma tesisi ne dere ıslahı Beykoz’un sorunlarını giderecek adımlar atmadı. Bunlar kendi gelecekleri için İstanbul’un kaynaklarını heba etti.

Murat Kurum'dan İmamoğlu'na İSKİ eleştirisi: Elektrik borcunu bile ödeyemiyor - 3. Resim

İsrafı bitirdik diye tabelalara 175 milyon lira para harcadılar. Beykoz’umuzun uç mahallelerine belediye otobüsü gelmiyor veya saatler sonra geliyor. Sen Beykoz’un kaynaklarını kendi geleceğin için harcadığın için gelmiyor. Sen o kaynakları israf ettiğin için gelmiyor. Biz inşallah 1 Nisan’dan itibaren Beykoz’umuzun özlediği hizmeti getireceğiz. Beykozlu kardeşlerimiz bir yerden bir yere gitmek için saatlerce beklemeyecek. Çavuşbaşı Kavacık yolunun yetmediğini biliyorum. Mevcut CHP’li İBB yönetimi her konuda olduğu gibi bu konuda da tek bir adım atmadı. Hiç merak etmeyin bu yolumuzda genişletip sizin hizmetinize sunacağız” diye konuştu.

Düzenleyen:  - Politika
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...