Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Bağışıklığı güçlendiriyor, soğuk algınlığına 'dur' diyor

Düzenleyen: /
- Güncelleme:
Bağışıklığı güçlendiriyor, soğuk algınlığına 'dur' diyor
Cennet Hurması, Sağlık, C Vitamini, Haber

Sağlık Haberleri

Kış mevsiminin gözde meyvesi cennet hurması, vücut direncini koruması nedeniyle tercih ediliyor. Cennet hurmasının bağışıklık sistemini de güçlendirdiğini belirten Diyetisyen Ebru Nur Bice, bu meyvenin kuru ve yaş tüketilebileceğini belirtti.

Türkiye’de en fazla Karadeniz Bölgesi'nde yetiştirilen cennet hurması tezgahlardaki yerini aldı. Kilogramı 12-15 lira arasında değişen cennet hurmasına vatandaşlar ilgi gösteriyor. Zengin vitamin içeriğiyle vitamin ve mineral sorunlarında kurtarıcı bir meyve olarak değerlendirilen kış meyvesi, bağışıklık sistemine iyi geliyor. 

Vücut ısısını yükselten, soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklara karşı iyi geldiği bilinen cennet hurması bağırsaklar için de oldukça faydalı.

“C VİTAMİNİ SAYESİNDE BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRİYOR”

Diyetisyen Ebru Nur Bice, kış mevsiminde bağışıklık sistemini güçlendiren meyveler arasında cennet hurmasının vitamin ve mineral zenginliği nedeniyle tercih edildiğini söyledi. C vitamini deposu olan meyvenin birçok rahatsızlığa iyi geldiğini belirten Şahin, “Kalsiyum, çinko, bakır, demir gibi içerdiği besinler ve antioksidan özelliği bakımından önemli bir meyve. C vitamini sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirici, soğuk algınlığı, grip gibi hastalıklara karşı koruyucu etkisi olan bir meyve. Lif içeriği sayesinde bağırsak sağlığını güçlendiriyor. Sindirim dostu bir besin” dedi.

Bice, cennet hurmasının kuru veya yaş olarak günde bir adet tüketilebileceğini sözlerine ekledi.

İhlas Haber Ajansı

Düzenleyen:  - Sağlık
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.