SAĞLIK - SAĞLIK
20 Aralık 2017 - 12:09

Sepsis nedir, nasıl tanı konulur? | Sepsis bulaşıcı mı, belirtileri neler? (Sepsis Tedavisi Nasıl Yapılır?)

Sepsis hastalığı ölümcül olması sebebiyle günümüzün illetlerinden. Sepsis, kana bakteri ve toksin karışması sonucu bağışıklık sisteminin çökmesiyle ortaya çıkar ve ilk 6 saat içinde doğru antibiyotik tedavisiyle müdahale durumunda hastanın hayatta kalma oranı yüzde 80'in üzerindedir. Peki Sepsis nedir, sepsis belirtileri nelerdir, sepsis bulaşıcı mıdır, nasıl tanı konulur? Sepsis tedavisi nasıl yapılır? Sepsis hastalığı ve tedavisi hakkındaki tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...
SAĞLIK - SAĞLIK
20 Aralık 2017 - 11:47

Boğaz enfeksiyonu nasıl geçer? (Boğaz İltihabına Ne İyi Gelir, Nasıl Tedavi Edilir?)

Boğaz ağrısına ne iyi gelir, boğaz enfeksiyonu nasıl geçer, nasıl tedavi edilir, boğaz iltihabına iyi gelen bitkiler nelerdir sorularının cevaplarını bu haberimizde bulabilirsiniz. Özellikle soğuk havalarda büyük rahatsızlık uyandıran boğaz ağrılarına yönelik neler yapılabileceğini arayan vatandaşlar, boğaz iltihabının nasıl geçeceğini merak ediyor. Bu sorunla alakalı derlediğimiz başlıklar derdinize çözüm olabilir. İşte detaylar...
SAĞLIK - SAĞLIK
20 Aralık 2017 - 10:50

İyi kontrol edilmeyen şeker hastalığı kör edebilir

Şeker hastalığının göz sağlığı üzerindeki etkisi ile ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Çakır, "Şeker hastalığı (Diyabet) gelişmiş ülkelerde körlüğün en sık nedenidir. Şeker hastalığı gözümüzde görmeyi sağlayan ve gözümüzün iç duvarını döşeyen sinir tabakası olan retina tabakasını tutarak görmemizi bozar" dedi.
SAĞLIK - SAĞLIK
20 Aralık 2017 - 10:45

Kalp sağlığı için uzmanından öneriler

Uzman hekimlerce verilen dengeli beslenme önerileri ve kişiye uygun egzersiz programları ile kalp sağlığı korunurken, kalp hastalarının tedavi süreci de doğru biçimde devam edebilir.
SAĞLIK - SAĞLIK
20 Aralık 2017 - 09:29

'Kadınlarda ölümlerin yüzde 50'sinin nedeni kalp ve inme'

Hastane Derindere Kardiyoloji Uzmanı Dr. Hanavdeloğulları, kadınlarda kalp hastalıklarının görülme riskinin menopozla birlikte artış gösterdiğini söyledi.
SAĞLIK - SAĞLIK
20 Aralık 2017 - 09:27

Hastalar yolunu navigasyonla bulacak

Sağlık Bakanlığınca geliştirilen ve kamu-özel sektör iş birliğiyle yaptırılan ilk şehir hastanesi Mersin Şehir Hastanesi'nde hayata geçirilen "Şehir Hastaneleri" isimli navigasyon uygulaması sayesinde hastalar 375 bin metrekare kapalı alana sahip hastane içerisinde istedikleri bölüme rahatça ulaşacak.
SAĞLIK - SAĞLIK
19 Aralık 2017 - 13:25

Stevia Nedir, Faydaları Nelerdir? | Şeker Otu Stevia Bitkisi Zararlı mı?

Stevia nedir, faydaları nelerdir, stevia zararlı mı? soruları çay devinin açıklaması sonrası bir kez daha merak edilenler arasına girdi. Yapısı dolayısıyla faydalı olduğu ileri sürülen bu bitkinin ne işe yaradığı en çok merak edilenlerden oldu. Peki, stevia bitkisi nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir? İşte haberimiz...
SAĞLIK - SAĞLIK
19 Aralık 2017 - 13:10

Kışın sofrada olması gereken 10 besin

Diyetisyen Dilek Çiçek, kış aylarında sofralarda olması gereken 10 besini açıkladı.
Sağlık - Sağlık
19 Aralık 2017 - 11:56

Kanser cerrahisinde 3D teknolojisi

Türk bilim insanları tarafından, ameliyat kararında zorlanılan kanserli hastalarda organ içinde yerleşen tümörü, gerçeğine uygun şekilde gösteren 3 boyutlu (3D) plastik prototipler geliştirildi.
SAĞLIK - SAĞLIK
19 Aralık 2017 - 11:50

'Kanserle mücadelede immünolojik yöntemler ön planda'

EÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Uslu, kanserle savaşta artık kemoterapiden önce immünolojik yöntemlerin ön planda olduğunu söyledi.
SAĞLIK - SAĞLIK
19 Aralık 2017 - 11:39

'Ağız kanseri olmamak için sigaradan uzak durun'

Dent Suadiye Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Protez ve İmplantoloji Uzmanı Diş Hekimi İlker Arslan, “Ağız içindeki bakterilerin çok daha hızlı yayılması sonucunda, ağız kanseri riski oluşmaktadır. Bu kanser türü ölümcül olup, süreç zorlu ve kötüdür” dedi.
SAĞLIK - SAĞLIK
19 Aralık 2017 - 10:11

MS, artık korkulacak bir hastalık değil (MS Nedir, Belirtileri Nelerdir?)

MS nedir, belirtileri nelerdir, MS'e iyi gelen besinler neler? sorularına bu haberimizde cevap vermeye çalıştık. MS hastalığının tedavisindeki gelişmeler ve hayat tarzı değişiklikleri ile hastaların büyük bir bölümü ilerleme olmadan hayatlarını sürdürebiliyor. Peki bu hastalıkla mücadele nasıl yapılıyor, belirtiler neler ve ne iyi geliyor. İşte cevaplar...
SAĞLIK - SAĞLIK
18 Aralık 2017 - 14:41

Kanser tedavisi nasıl uygulanır, kanser ağrıları nasıl geçer?

Kanser tedavisi nasıl uygulanır, kanser tedavisinde dikkat edilmesi gerekenler, kanser ağrısı nasıl geçer, cep telefonu kanser yapar mı? soruları en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Bilim insanlarının çeşitli araştırmalarla kanser tümörünü yok etme çabaları sürerken, kanser tedavisinde önemli gelişmeler yaşandığı belirtiliyor. Yanı sıra bazı uzmanlar cep telefonunun kansere neden olup olmadığına yönelik araştırmalar yayınlıyor. İşte bu hastalığa dair derlediğimiz haberimiz.
SAĞLIK - SAĞLIK
18 Aralık 2017 - 14:16

Kanser cerrahisinde '3D' teknolojisi

Türk bilim insanları tarafından, ameliyat kararında zorlanılan kanserli hastalarda organ içinde yerleşen tümörü, gerçeğine uygun şekilde gösteren 3 boyutlu (3D) plastik prototipler geliştirildi.
SAĞLIK - SAĞLIK
18 Aralık 2017 - 12:51

Diş fırçalarken bunlara dikkat (Diş Nasıl Fırçalanır, Dişimi Kaç Dakika Fırçalamalıyım?)

Diş Hekimi Zafer Kazak, diş fırçası kullanırken dikkat edilmesi gereken noktaların altını çizdi. Peki diş nasıl fırçalanır, dişimi kaç dakika fırçalamalıyım? Çoğu insan dişini ne kadar, nasıl fırçalayacağını bilmiyor. Uzman doktor diş fırçası kullanırken ve diş fırçalama teknikleri ile alakalı dikkat edilmesi gereken noktaları sizler için açıkladı. İşte diş fırçalama teknikleri ...
SAĞLIK - SAĞLIK
18 Aralık 2017 - 11:45

Cildiniz 10 adımda gençlik ve ışıltı kazansın

​Dermatoloji Uzmanı Dr. Seda Erdoğan, parlak ve canlı bir cilt için önerilerde bulunarak, “Sağlıklı bir cilde sahip olmak için yalnızca kullanılan bakım ürünleri değil tüketilen gıdalar da önem taşıyor. Cilt hücreleri, ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri besinlerden alamadığı sürece istenilen görünüme hiçbir zaman kavuşamıyor. Stres yönetimi, güneşten yeterli miktarda faydalanma ve doğru beslenme düzeni ile cildin yaşlanma süreci yavaşlatılabiliyor, mükemmel ve ışıltılı bir cilt mümkün olabiliyor” dedi.
SAĞLIK - SAĞLIK
18 Aralık 2017 - 06:38

Bunları yapanlar selfitis hastası

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte yıllardır selfie çılgınlığı yaşanıyor.
SAĞLIK - SAĞLIK
17 Aralık 2017 - 12:06

Migren ağrılarına elle tedavi

İş ve özel hayattan zaman, enerji ve keyif çalan migren ağrılarının kadınlarda görülme sıklığının daha fazla olduğunu belirten Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uz. Dr. Ali Şahabettinoğlu, bu ağrılardan kurtulmanın ise elle tedavi ile mümkün olduğunu söyledi.
SAĞLIK - SAĞLIK
17 Aralık 2017 - 11:12

Apiterapi nedir, nasıl yapılır? (Apiterapi Hangi Hastalıklara İyi Gelir?)

Vatandaşlar "Apiterapi nedir, nasıl yapılır, apiterapi hangi hastalıklara karşı etkili?" sorularına cevap arıyor. Son dönemde sıkça duyduğumuz arılarla tedavi için kullanılan apiterapiye dair bilgi paylaşımları araştırma konusu olurken, geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili düzenlenen kongrede bu tedavi yöntemi tartışıldı. Apiterapi ile ilgili daha detaylı bilgi için haberimizi inceleyebilirsiniz.
SAĞLIK - SAĞLIK
17 Aralık 2017 - 11:04

Ellerden düşmeyen telefonlar kas sıkıntılarına davetiye çıkarıyor

Uzmanlar, telefonların her an elimizde olmasının ellerin kullanım kapasiteni zorladığını söyledi.
SAĞLIK - SAĞLIK
17 Aralık 2017 - 10:09

Almanya'da ödül verilen Türk doktor ülkesine hizmet etmek istiyor

Frankfurt Goethe Üniversitesi Kliniği Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Korkusuz, "Hayalim ve gayretim her zaman Türkiye'de çalışmaktı. İnşallah Sandıklı ilçesinde artık kendi hastamı tedavi etmeyi istiyorum." dedi.