SAĞLIK - SAĞLIK
20 Aralık 2017 - 14:30

Limon sarımsak kürü zayıflatır mı? (Sarımsaklı Limon Suyu Ne İşe Yarar, Sarımsak Limon Zencefil Kürü Tarifi)

Limon sarımsak kürü zayıflatır mı, sarımsaklı limon suyu ne işe yarar, limon sarımsak kürü zararlı mı? sorularının cevaplarına bu haberimizde cevap vermeye çalıştık. Limon ve sarımsağın faydaları saymakla bitmez, peki bu iki şifa deposunu bir arada kullandığımızda ne olur? İşte son dönemde en çok merak edilenler arasına giren limon sarımsak kürü tarifi ve detaylar.
SAĞLIK - SAĞLIK
20 Aralık 2017 - 13:38

Bebekler Hangi Ayda Kaç Kilo Olmalı? (Bebek Boy Kilo Hesaplama Cetveli)

Bebekler hangi ayda kaç kilo olmalı, bebek boy kilo hesaplama gibi sorular ilk kez anneliği tadanlar için bazen sorun haline geliyor. Bebeklerin sağlıklı bir şekilde büyüme sürecini devam ettirebilmeleri için anne ve babaların takip etmeleri ve bebek boy kilo hesaplama sı yapmaları gereklidir. Peki bebekler hangi ayda kaç kilo olmalı? İşte bebek boy kilo hesaplama çizelgesi
SAĞLIK - SAĞLIK
20 Aralık 2017 - 12:24

Açken Şeker Kaç Olmalı? (Açlık Kan Şekeri Nasıl Ölçülür, Tokluk Kan Şekeri Düşüklüğü Nedir?)

Aç karnına şeker kaç olmalı, açlık kan şekeri nasıl bakılır, tokluk kan şekeri nasıl ölçülür sorularının cevaplarını arayan vatandaşlar platformdan platforma dolaşıyor. Çeşitli sağlık kontrollerinde hekimlerimizin ilk istediği şeylerden biri kan şekeri ölçümüdür. Peki bu ölçüm ne işe yarar, aç ya da tok olmamız ne fark eder? İşte tüm merak ettikleriniz...
SAĞLIK - SAĞLIK
20 Aralık 2017 - 12:09

Çocuklarda göz kaymasına dikkat

Operatör Doktor Şeyda Atabay, çocuklar da göz kaymasına dikkat edilmesi konusunda uyarlar da bulundu.
SAĞLIK - SAĞLIK
20 Aralık 2017 - 12:09

Sepsis nedir, nasıl tanı konulur? | Sepsis bulaşıcı mı, belirtileri neler? (Sepsis Tedavisi Nasıl Yapılır?)

Sepsis hastalığı ölümcül olması sebebiyle günümüzün illetlerinden. Sepsis, kana bakteri ve toksin karışması sonucu bağışıklık sisteminin çökmesiyle ortaya çıkar ve ilk 6 saat içinde doğru antibiyotik tedavisiyle müdahale durumunda hastanın hayatta kalma oranı yüzde 80'in üzerindedir. Peki Sepsis nedir, sepsis belirtileri nelerdir, sepsis bulaşıcı mıdır, nasıl tanı konulur? Sepsis tedavisi nasıl yapılır? Sepsis hastalığı ve tedavisi hakkındaki tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...
SAĞLIK - SAĞLIK
20 Aralık 2017 - 11:47

Boğaz enfeksiyonu nasıl geçer? (Boğaz İltihabına Ne İyi Gelir, Nasıl Tedavi Edilir?)

Boğaz ağrısına ne iyi gelir, boğaz enfeksiyonu nasıl geçer, nasıl tedavi edilir, boğaz iltihabına iyi gelen bitkiler nelerdir sorularının cevaplarını bu haberimizde bulabilirsiniz. Özellikle soğuk havalarda büyük rahatsızlık uyandıran boğaz ağrılarına yönelik neler yapılabileceğini arayan vatandaşlar, boğaz iltihabının nasıl geçeceğini merak ediyor. Bu sorunla alakalı derlediğimiz başlıklar derdinize çözüm olabilir. İşte detaylar...
SAĞLIK - SAĞLIK
20 Aralık 2017 - 10:50

İyi kontrol edilmeyen şeker hastalığı kör edebilir

Şeker hastalığının göz sağlığı üzerindeki etkisi ile ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Çakır, "Şeker hastalığı (Diyabet) gelişmiş ülkelerde körlüğün en sık nedenidir. Şeker hastalığı gözümüzde görmeyi sağlayan ve gözümüzün iç duvarını döşeyen sinir tabakası olan retina tabakasını tutarak görmemizi bozar" dedi.
SAĞLIK - SAĞLIK
20 Aralık 2017 - 10:45

Kalp sağlığı için uzmanından öneriler

Uzman hekimlerce verilen dengeli beslenme önerileri ve kişiye uygun egzersiz programları ile kalp sağlığı korunurken, kalp hastalarının tedavi süreci de doğru biçimde devam edebilir.
SAĞLIK - SAĞLIK
20 Aralık 2017 - 09:29

'Kadınlarda ölümlerin yüzde 50'sinin nedeni kalp ve inme'

Hastane Derindere Kardiyoloji Uzmanı Dr. Hanavdeloğulları, kadınlarda kalp hastalıklarının görülme riskinin menopozla birlikte artış gösterdiğini söyledi.
SAĞLIK - SAĞLIK
20 Aralık 2017 - 09:27

Hastalar yolunu navigasyonla bulacak

Sağlık Bakanlığınca geliştirilen ve kamu-özel sektör iş birliğiyle yaptırılan ilk şehir hastanesi Mersin Şehir Hastanesi'nde hayata geçirilen "Şehir Hastaneleri" isimli navigasyon uygulaması sayesinde hastalar 375 bin metrekare kapalı alana sahip hastane içerisinde istedikleri bölüme rahatça ulaşacak.
SAĞLIK - SAĞLIK
19 Aralık 2017 - 13:25

Stevia Nedir, Faydaları Nelerdir? | Şeker Otu Stevia Bitkisi Zararlı mı?

Stevia nedir, faydaları nelerdir, stevia zararlı mı? soruları çay devinin açıklaması sonrası bir kez daha merak edilenler arasına girdi. Yapısı dolayısıyla faydalı olduğu ileri sürülen bu bitkinin ne işe yaradığı en çok merak edilenlerden oldu. Peki, stevia bitkisi nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir? İşte haberimiz...
SAĞLIK - SAĞLIK
19 Aralık 2017 - 13:10

Kışın sofrada olması gereken 10 besin

Diyetisyen Dilek Çiçek, kış aylarında sofralarda olması gereken 10 besini açıkladı.
Sağlık - Sağlık
19 Aralık 2017 - 11:56

Kanser cerrahisinde 3D teknolojisi

Türk bilim insanları tarafından, ameliyat kararında zorlanılan kanserli hastalarda organ içinde yerleşen tümörü, gerçeğine uygun şekilde gösteren 3 boyutlu (3D) plastik prototipler geliştirildi.
SAĞLIK - SAĞLIK
19 Aralık 2017 - 11:50

'Kanserle mücadelede immünolojik yöntemler ön planda'

EÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Uslu, kanserle savaşta artık kemoterapiden önce immünolojik yöntemlerin ön planda olduğunu söyledi.
SAĞLIK - SAĞLIK
19 Aralık 2017 - 11:39

'Ağız kanseri olmamak için sigaradan uzak durun'

Dent Suadiye Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Protez ve İmplantoloji Uzmanı Diş Hekimi İlker Arslan, “Ağız içindeki bakterilerin çok daha hızlı yayılması sonucunda, ağız kanseri riski oluşmaktadır. Bu kanser türü ölümcül olup, süreç zorlu ve kötüdür” dedi.
SAĞLIK - SAĞLIK
19 Aralık 2017 - 10:11

MS, artık korkulacak bir hastalık değil (MS Nedir, Belirtileri Nelerdir?)

MS nedir, belirtileri nelerdir, MS'e iyi gelen besinler neler? sorularına bu haberimizde cevap vermeye çalıştık. MS hastalığının tedavisindeki gelişmeler ve hayat tarzı değişiklikleri ile hastaların büyük bir bölümü ilerleme olmadan hayatlarını sürdürebiliyor. Peki bu hastalıkla mücadele nasıl yapılıyor, belirtiler neler ve ne iyi geliyor. İşte cevaplar...
SAĞLIK - SAĞLIK
18 Aralık 2017 - 14:41

Kanser tedavisi nasıl uygulanır, kanser ağrıları nasıl geçer?

Kanser tedavisi nasıl uygulanır, kanser tedavisinde dikkat edilmesi gerekenler, kanser ağrısı nasıl geçer, cep telefonu kanser yapar mı? soruları en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Bilim insanlarının çeşitli araştırmalarla kanser tümörünü yok etme çabaları sürerken, kanser tedavisinde önemli gelişmeler yaşandığı belirtiliyor. Yanı sıra bazı uzmanlar cep telefonunun kansere neden olup olmadığına yönelik araştırmalar yayınlıyor. İşte bu hastalığa dair derlediğimiz haberimiz.
SAĞLIK - SAĞLIK
18 Aralık 2017 - 14:16

Kanser cerrahisinde '3D' teknolojisi

Türk bilim insanları tarafından, ameliyat kararında zorlanılan kanserli hastalarda organ içinde yerleşen tümörü, gerçeğine uygun şekilde gösteren 3 boyutlu (3D) plastik prototipler geliştirildi.
SAĞLIK - SAĞLIK
18 Aralık 2017 - 12:51

Diş fırçalarken bunlara dikkat (Diş Nasıl Fırçalanır, Dişimi Kaç Dakika Fırçalamalıyım?)

Diş Hekimi Zafer Kazak, diş fırçası kullanırken dikkat edilmesi gereken noktaların altını çizdi. Peki diş nasıl fırçalanır, dişimi kaç dakika fırçalamalıyım? Çoğu insan dişini ne kadar, nasıl fırçalayacağını bilmiyor. Uzman doktor diş fırçası kullanırken ve diş fırçalama teknikleri ile alakalı dikkat edilmesi gereken noktaları sizler için açıkladı. İşte diş fırçalama teknikleri ...
SAĞLIK - SAĞLIK
18 Aralık 2017 - 11:45

Cildiniz 10 adımda gençlik ve ışıltı kazansın

​Dermatoloji Uzmanı Dr. Seda Erdoğan, parlak ve canlı bir cilt için önerilerde bulunarak, “Sağlıklı bir cilde sahip olmak için yalnızca kullanılan bakım ürünleri değil tüketilen gıdalar da önem taşıyor. Cilt hücreleri, ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri besinlerden alamadığı sürece istenilen görünüme hiçbir zaman kavuşamıyor. Stres yönetimi, güneşten yeterli miktarda faydalanma ve doğru beslenme düzeni ile cildin yaşlanma süreci yavaşlatılabiliyor, mükemmel ve ışıltılı bir cilt mümkün olabiliyor” dedi.
SAĞLIK - SAĞLIK
18 Aralık 2017 - 06:38

Bunları yapanlar selfitis hastası

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte yıllardır selfie çılgınlığı yaşanıyor.