Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, teknik direktör Fatih Terim ile aralarında sözleşme uzatma konusunda sorun olmadığını söyledi. Sarı-kırmızılı futbol ve erkek basketbol takımlarının geçen sezon elde ettiği şampiyonlukları konu alan "Sevgidir bizi büyüten" sergisinin açılışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Aysal, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in A Milli Futbol Takımı'nı çalıştırması, transfer çalışmaları ve yeni sezon beklentileri hakkında konuştu. Ünal Aysal, Fatih Terim ile sözleşmesinin süresi konusunda bir sorun yaşamadıklarını dile getirerek, "Bu anlaşılır gibi değil. Fatih hocanın 1 senelik daha anlaşması var. Muhtelif defalar, 'Hocamızın anlaşmasının süresiyle ilgili bir sorunumuz yok. Ben kaldıkça hoca da kalacaktır. Başarılı bir hocamız var' diye söyledim. Bunu yazılı olarak da açıkladım. Hocamızın da böyle bir endişe taşıdığını zannetmiyorum. Taşısaydı, federasyonla görüşmeyi yaparken, 'Benim böyle bir endişem var. Gelin bu anlaşmayı da uzatalım' diye bir teklifle gelirdi. Ne hocamın böyle bir teklifi, ne de benim böyle bir endişem oldu" diye konuştu. Terim'in A Milli Takım'ı da çalıştırması tercihinin deneyimli teknik adama ait olduğunu anlatan Aysal, şöyle devam etti: 


"Burada benim cevap hakkım ve tercihim var ama buradaki esas tercih hakkı hocamızın. Bu mesaiyi verecek kişi hocamız. Ben sadece bu konuda 'Galatasaray Kulübü olarak bir özveride bulunabilir miyiz?' diyebilirim. Bu kararı verirken, hocamıza danıştım. Hocamız da teknik olarak böyle bir yükü taşımasında sıkıntı olmayacağını söyledi. Ben de onun üzerine federasyona, mayıs ayına kadar olacak zamanda hocamızın teknik direktörlük yapabileceğini ilettim. Bir sorun çıkacağını da zannetmiyorum. İnşallah da çıkmaz. Gerçekten Türk futbolunun ihtiyacı varsa, Galatasaray hiçbir zaman negatif bir tutum içinde olmaz. Elimizden geleni yapmak durumundayız." 
Aysal, "A Milli Takım'ın 2014 Dünya Kupası'na gitmesi durumunda Terim'in sözleşmesi ne olur?" şeklindeki bir soruya, "Onu bilmiyorum ama inşallah gerçekleşir. Ondan sonrasını bilemem. Bu tip soruların cevabını hocaya sorsanız daha anlamlı yanıt alırsınız" yanıtını verdi. 


"Arda Turan transferi bu sene mümkün görünmüyor" 
Transfer çalışmalarının sürdüğünü vurgulayan Aysal, İspanya'da futbol yaşantısını sürdüren Arda Turan'ı bu sene transfer etmelerinin mümkün olmadığını dile getirdi. 
Aysal, Arda transferini gelecek sene de deneyeceklerini anlatarak, "Arda Turan için defalarca söylememe rağmen, galiba toplum bunu kabul etmek istemiyor. İnşallah önümüzdeki sene bunu gerçekleştiririz ama bu sene, Arda Turan mümkün görünmüyor" dedi. 
Transfer önceliklerinin sol bek mevkisinden sol açığa döndüğünü açıklayan Aysal, "Bizim açıklardaki eksiğimizi, özellikle sol kanat oyuncusu anlamında kapatmamız gerekiyor. Elimizde çok iyi oyuncular var ama hem Şampiyonlar Ligi hem Spor Toto Süper Lig maçlarımız için kadro zenginliğine gitmemiz gerekiyor. Oradaki eksikliğimiz çok açık. Hocamızın istekleri doğrultusunda çalışıyoruz. Hocamız sene başında sol bek düşünürken, bugün sol bekten ziyade sol açık konusunda isteklerini belirtti. Biz de o yönde çalışıyoruz. Tahminime göre transfer sezonu kapanmadan bu eksiğimizi tamamlayacağız ve taraftarlarımızın yüzünü güldürecek, onları sevindirecek iyi bir ismi tanıtacağız" ifadelerini kullandı. 


"Oturmuş, kendi arasında iyi anlaşan bir ekibimiz var"
Futbolda oturmuş bir kadroları olduğunu aktaran Ünal Aysal, geçen iki sezonda elde ettikleri başarıyı tekrarlamak istediklerini vurguladı. 
Bursaspor maçında aldıkları beraberlikten örnek vererek, bunların sezon başında normal sonuçlar olduğuna işaret eden Aysal, durumu büyütmemek gerektiğini belirterek, şöyle konuştu:
"Oturmuş, kendi arasında iyi anlaşan bir ekibimiz var. Beraberlikler ve mağlubiyetler, özellikle mevsim başında çok sıkça rastlanan neticeler. Bu kadar büyütmemek lazım. Lig uzun bir maraton ve kaybedilen puanların telafisi son derece mümkün. Özellikle Galatasaray için bu çok kolay diyebilirim. Onun için biz çok fazla endişe etmiyoruz. Neticede herkes şampiyon olmak ister ve bunun için çalışır. Biz de bunun için çabalıyoruz. Geçen seneki başarılarımızı bu sene de tekrarlamak istiyoruz. Hedefimiz bu. Sahada oynanan futbolda sürprizler olabilir. Bunlardan hiç kimsenin ümitsizliğe düşmemesi ve tuttukları takıma güvenlerini kaybetmemesi gerekir."