Dursun Özbek, Fenerbahçe'ye Urfa'dan çağrı yaptı! 'Ben isterim ki'

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Dursun Özbek, Fenerbahçe'ye Urfa'dan çağrı yaptı! 'Ben isterim ki'

Spor Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Urfa'da oynanacak Süper Kupa Finali hakkında açıklamalar yaptı. Özbek, "Benim takımım yarın geliyor, isterim ki Fenerbahçe de tam takım gelsin, galip gelen kupayı alsın." ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'nin Süper Kupa Finali'ne 19 yaş altı takımı ile çıkma kararının ardından tartışmalar sürüyor. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Süper Kupa ve Fenerbahçe'nin tavrı ile ilgili açıklamalar yaptı.

DEPREMZEDELER İÇİN ERKEN GELDİM

Final maçı için Şanlıurfa'ya giden Özbek, "Burada oynamanın ayrı bir önemi var Süper Kupa'yı. Depremden etkilenmiş kardeşlerimizle buluşmak için daha erken geldim. İnsanların acısını hafifletmek çok önemli. Buradaki maçın gelirlerini depremzedelere bağışlayacağız. Bölge insanın bir Galatasaray-Fenerbahçe derbisini izleyecek olması çok önemli. Biz buradayız, takım yarın geliyor. Umarım Fenerbahçe de yarın gelecek. Bazı şeyler duyuyorum ama bunların pek doğru olmadığını düşünüyorum. Gelip bölge insanına bu maçın izlenmesine vesile olması lazım." dedi.

FENERBAHÇE'NİN A TAKIMLA GELMESİ BİZİM BEKLENTİMİZ

Süper Kupa'nın Urfa'da oynanmasının önemine dikkat çeken Özbek, "Burada sadece Süper Kupa'nın olması dışında bu bölgede oynanması, depremzede kardeşlerimize dokunması çok önemli. Pazar günü inşallah çok güzel bir maç olur. Fenerbahçe'nin A takımla gelmesi bizim beklentimiz. Süper Kupa 100. yıl kupası. Cumhuriyetimizin 100. yılının kupası, başka şekilde anılması ve Türk Futbol tarihne geçmesi doğru olmaz." ifadelerini kullandı. Özbek sözlerini şöyle sürdürdü, "Ben bunların konuşulmasını dahi Türk futbolu açısından doğru olmadığını düşünüyorum. Mutabakatımız da var. Stadyum ve maç gelirini bölgedeki depremzedelere bağışlanacağını söylüyoruz. Hepsinin bir anlamı var. Sözlerimin başında da belirttim. Fenerbahçe-Galatasaray derbisini Urfa'daki kardeşlerimize izletmenin keyfini neden yaşamıyoruz? Maç oynanması gerektiği gibi Urfa'da oynanacaktır."

DOĞRU BULMUYORUM

Dursun Özbek sözlerini şöyle tamamladı, "Maçın oynanması, galip gelenin de kupayı alması lazım. Bunların hiçbirisini doğru bulmuyorum. Benim takımın yarın geliyor. Ben isterim ki Fenerbahçe de tam takım gelsin, galip gelen kupayı alsın."

Düzenleyen:  - Spor
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...