Lozan'da İsrail'e olimpiyat boykotu! Paris'te yapılacak oyunlardan men edilmesi istendi

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
Lozan'da İsrail'e olimpiyat boykotu! Paris'te yapılacak oyunlardan men edilmesi istendi

Spor Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Ramazan ayına sayılı günler kala, Avrupa'nın her yerinden halk temsilcileri, Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin Lozan'daki genel merkezinde toplanarak, İsrail'in Paris'te yapılacak 2024 Olimpiyat Oyunlarından çıkarılmasını talep etti.

Türkiye'den İngiltere'ye, İsveç'ten Yunanistan'a Avrupa kıtasının en az 15 ülkesinden Müslüman, Hristiyan ve Yahudiler, İsrail'i protesto etmek için bir araya geldi. Yalnızca Gazze'de çoğu kadın ve çocuk olmak üzere 30 binden fazla sivil hayatını kaybetti. Avrupa'nın dört bir yanından gelen katılımcılar, Siyonist lobinin, yurt dışından gelen baskılara rağmen, çifte standartlardan vazgeçmesi ve soykırım yapan devlete karşı uygun yaptırımları uygulaması için Uluslararası Olimpiyat Komitesi'ne çağrıda bulundu.

İSRAİL'İ OLİMPİYATLARDAN MEN EDİN

Katılımcılar, 'Filistin soykırımına ortak olmayın. İsrail'i hemen olimpiyatlardan men edin' çağrısında bulundu. Katılımcılar, İsrail'in Uluslararası Olimpiyat Hareketi içinde tecrit edilmesi yönündeki çağrının sadece Avrupa'da değil, altı kıtanın tamamında iyi niyetli insanlar arasında destek bulacağı umudunu dile getirdiler.

Lozan'da İsrail'e olimpiyat boykotu! Paris'te yapılacak oyunlardan men edilmesi istendi - 1. Resim

RUSYA MEN EDİLMİŞTİ

Rusya, Ukrayna'yı işgali nedeniyle tüm uluslararası spor etkinliklerinden dışlanmıştı. Buna karşılık işgalci İsrail, Gazze'de 30 binden fazla insanı katletmesine rağmen başta THY'nin sponsor olduğu Euroleage olmak üzere hiçbir spor etkinliğinden men edilmedi. Oysa Ukrayna'da savaş nedeniyle ölenlerin sayısı 10 bin civarında! Bu durum; Uluslararası Olimpiyat Komitesi, FIFA, FIBA, UEFA gibi uluslararası spor kuruluşlarının da zalim Yahudilerin yanında yer aldığını ortaya koyuyor. 

Düzenleyen:  - Spor
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...