Amerikan devinden geri çağırma: Ford sürücüleri uyardı…

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Amerikan devinden geri çağırma: Ford sürücüleri uyardı…

T-Otomobil Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Dünyanın önce gelen otomotiv üreticisi Ford, 2011-2019 yılları arasında üretilen Explorer modellerinde hata tespit etti.

Bu hata piyasaları altüst etti. Amerika’nın önde gelen otomotiv devlerinden Ford, 1,9 milyon adet Explorer model aracını ciddi bir sorundan dolayı piyasadan geri çekti. 

YÜZLERCE ARACI GERİ ÇAĞIRDILAR 

Şirket tarafından yapılan açıklamada bunun nedeninin ölümcül risk taşıyan bir hata olduğu ifade edildi.

ABD Ulusal Kara Yolu Trafik Güvenliği İdaresi tarafından yapılan açıklamaya göre, geri çağrılan araçlar 2011-2019 yılları arasında üretilen Ford Explorer modellerini kapsıyor.

Amerikan devinden geri çağırma: Ford sürücüleri uyardı…

NEDENİ BELLİ OLDU! SAKIN BU ARAÇLARA BİNMEYİN 

Sorunun asıl kaynağı ise araçların ön camındaki kaplamalarda hatalı montajdan kaynaklandığı ifade edildi. Ön camların tam olarak yerine oturmadığı durumda, camların çıkma riski bulunuyor. Bu da sürücü ve diğer trafikteki kullanıcılar için büyük bir tehlike oluşturabiliyor.

O TARİHTE GERİ TOPLANACAK 

Amerika'nın önde gelen otomotiv şirketlerinden biri olan Ford, 2011-2019 yılları arasında üretilen Explorer modellerindeki ciddi sorun nedeniyle sahiplerine bildirim gönderme kararı aldı.

Amerikan devinden geri çağırma: Ford sürücüleri uyardı…

13 Mart itibarıyla başlayacak olan bu süreçte, araç sahiplerinden söz konusu modelleri geri iade etmeleri istenecek.

 

Düzenleyen:  - T-Otomobil
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...