Onlarca marka, birbirinden farklı otomobiller Mobility Show'da vitrine çıktı

- Güncelleme Tarihi:
Editör: Hilal Bardakcı / Kaynak: Anadolu Ajansı
Onlarca marka, birbirinden farklı otomobiller Mobility Show'da vitrine çıktı
Otomobil, Fuar, Japonya

Otomobil dünyasının kalbi Japonya'da atıyor. Dünyaca ünlü otomobil fuarı Mobility Show, kapılarını otomobil meraklılarına açtı.

Dünyanın önemli otomobil fuarlarından 'Japan Mobility Show' (JMS) Japonya'nın başkenti Tokyo'da kapılarını açtı. Tokyo Körfezi kıyısındaki, ülkenin en büyük sergi ve kongre merkezlerinden 'Big Sight' yerleşkesinde düzenlenen fuarda yeni nesil elektrikli araçlar, uçan arabalar, fütürist robotlar tanıtılacak.

Küresel çapta 500'e yakın otomobil üreticisi ve AR-GE takımını bir araya getiren JMS, işk olarak yerli ve yabancı basın kuruluşlarını, ardından 28 Ekim'de genel ziyaretçileri kabul edecek. Uluslararası fuar, 5 Kasım'a kadar gezilebilecek.

otomobil fuari

'BÜYÜMENİN MOTORU' OLARAK GÖRÜLÜYOR 

Etkinlik düzenleyicisi Japonya Otomobil Üreticileri Federasyonu Başkanı Toyoda Akio, fuara ilişkin, "Dünyaya, geleceğe dair bir mesaj göndermek istiyoruz." dedi.

Fuar Komitesi Başkanı Nagata Jun ise Japonya'nın küresel rekabet gücünün düştüğünün hissedildiğini belirterek, "Mobilitedeki potansiyel, büyümenin motoru görülüyor." ifadesini kullandı.

otomobil fuarı

Yaklaşık 100 'start-up' firmanın stant açacağı JMS marjında, 1 milyon ziyaretçi bekleniyor. Fuarda, Mercedes-Benz ve BMW dahil 19 yabancı firma da yerini alacak.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...