İçişleri Bakanlığı'nca, Suriye'nin El Bab, Cerablus ve Azez bölgesinde terör örgütü DEAŞ adına faaliyet yürüten ve örgüte maddi destek sağlayan 13 örgüt mensubunun gözaltına alındığı açıklandı.

PARA DAĞITIMINDAN SORUMLULARMIŞ

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Jandarma Danışman Tim Komutanlığı ve Polis Görev Gücü koordinasyonunda, yerel kolluk birimlerince El Bab, Cerablus ve Azez’de çeşitli adreslere yapılan eş zamanlı operasyonlarda, 13 DEAŞ terör örgütü mensubu yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan örgüt mensuplarının DEAŞ terör örgütü adına faaliyet yürüttüğü, örgüte maddi destek sağladığı, örgütün para dağıtımından sorumlu olduğu belirlendi" denildi.

DEAŞ'ın bir katliamı daha ortaya çıktı DEAŞ'ın bir katliamı daha ortaya çıktı Irak Musul'da DEAŞ tarafından öldürülen kişilere ait toplu mezar bulundu. Şu ana kadar sadece 123 ceset çıkarılabildi.

İstanbul'da DEAŞ operasyonu: 14 gözaltı İstanbul'da DEAŞ operasyonu: 14 gözaltı İstanbul'da 13 ilçede eş zamanlı düzenlenen baskınlarda, DEAŞ adına faaliyette bulunan yabancı uyruklu 14 şüpheli gözaltına alındı.