Balıkesir'in Edremit ilçesinde meydana gelen olayda edinilen bilgiye göre, yakınları uzun zamandır İsmail Özbek'ten haber alamıyordu. Bir süre sonra Özbek'in evinden kötü kokularında gelmeye başlaması üzerine polise kayıp şahıs ile ilgili ihbarda bulunuldu. İhbar sonrası harekete geçen emniyet güçleri eve girdiklerinde korkunç tablo ile karşı karşıya kaldı. Özbek yere yatırılmış halde bulunan buzdolabının içinde battaniye sarılı halde ölü bulundu.

KESİCİ ALETLE VE BOĞULARAK ÖLDÜRÜLMÜŞ
Yapılan ilk kontrollerde Özbek’in kesici aletle ve boğularak öldürüldüğünün anlaşılması üzerine Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğince çalışma başlatıldı. Yapılan çalışmalarda İsmail Özbek’in yalnız yaşadığı, ikametinin odalarını belli bir ücret karşılığı kiraya verdiği bilgisi edinilmesi üzerine evde kiracı olarak kalan şahıslara yönelik çalışmalar derinleştirildi.

 İLK SORGUSUNDA İTİRAF ETTİ
Asayiş Büro Amirliği görevlileri, maktulün evinde kiracı olarak kalan şahıslardan Niyazi Y.’nin (41)' basit yaralama, mala zarar verme ve başkasına ait banka ve kredi kartını izinsiz kullanmak suçlarından arandığını tespit etti. Şüpheli, Edremit ilçe merkezinde farklı bir evde saklandığının tespit edilmesi üzerine yapılan operasyon ile yakalanarak gözaltına alındı.
İddialara göre, şüpheli Niyazi Y. yapılan ilk sorgusunda olayı kendisinin gerçekleştirdiğini, maktulün kendisine yaklaşık 10 gün önce ikamette yalnız oldukları esnada cinsel birliktelik teklif ettiğini, bunun üzerine tartıştıklarını ifade etti. Akabinde İsmail Özbek’i karın ve göğüs bölgesinden bıçaklayarak yaraladığını ve çarşaftan kopardığı bez ile boğarak öldürdüğünü, İsmail Özbek’in cesedini ise buzdolabının içerisine koyarak olay yerinden ayrıldığını söyledi.

Fatma Öz cinayetinde katilin ifadesi ortaya çıktı Fatma Öz cinayetinde katilin ifadesi ortaya çıktı 40 gündür kendisinden haber alınamayan Fatma Öz'ün cesedi, erkek arkadaşının cinayet itirafı ile Sivas'ın Kavak köyü yakınlarında gömülü olarak bulundu. Soğukkanlılıkla cinayeti anlatan Bahri Maraşlı cinayeti kıskançlık nedeniyle işlediğini iddia etti.

Leyla Aydemir cinayetinde şoke eden ses kaydı Leyla Aydemir cinayetinde şoke eden ses kaydı Ağrı'da Ramazan Bayramı için dedesini ziyarete gelen 4 yaşındaki Leyla Aydemir 15 Haziran 2018'de kaybolmuş, günlerce aranmış ve 18 günün ardından cansız bedeni kaybolduğu köye 3 kilometre uzaklıkta bulunmuştu. Ağrı 1. Ağır Ceza Mahkemesinde yeniden görülmeye başlanan cinayet davasında Leyla Aydemir'in anne ve babasının avukatı Erdoğan Tunç eline geçen ses kaydında, arama çalışması yapan AFAD ekiplerinin kilerde Leyla'nın sesini duyduğunu ancak amca Yusuf Aydemir'in AFAD çalışanına ‘ses etme duyulursa beni öldürürler' dediğini söyledi.