Kayseri’de kentsel dönüşüm çalışmaları sırasında bulunan kemikler, çevre halkı korkuttu. Kemiklerin kime ait olduğu ve nasıl bu bölgeye geldiği bilinmezken, uzmanlar tarafından çalışma başlatıldı.

7 ADET İSKİLET BULUNDU

Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve ilk etabı tamamlanan Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi'nin ikinci etap çalışmaları devam ediyor. Kocasinan ilçesine bağlı Sahabiye Mahallesi Boylar Sokak üzerinde süren kanal çalışmaları sırasında bugüne kadar toplam yedi adet iskeletin bulunduğu belirtilirken, bölgenin geçmiş tarihte mezarlık olup olmadığı ise merak konusu oldu.

ÇALIŞMALARLA BERABER ORTAYA ÇIKTI

Yapılan kazı çalışmaları sırasında yüzeye çok yakın olduğu gözlenen iskeletlerle gün çalışmalarla birlikte gün yüzüne çıktı.

MAHALLE SAKİNLERİNDE MERAK UYANDIRDI

İskeletlerin görüldüğü alanda devam eden çalışmalar ise ilginç görüntüler ortaya çıkardı. Yapılan kazılarda bulunan iskeletlerin ne zamana ait olduğu da mahalle sakinlerinde merak uyandırdı.

Kayseri'de aranan şahıslara operasyon yapıldı, 5 kişi gözaltına alındı Kayseri'de aranan şahıslara operasyon yapıldı, 5 kişi gözaltına alındı Kayseri'de polis ekipleri tarafından aranan şahıslara yönelik düzenlenen operasyonda, aralarında 4 yıldır aranan ve hakkında kesinleşmiş 18 yıl 5 ay hapis cezası bulunan şahısla beraber 4 kişi daha yakalandı.

TURKOVAC, hatırlatma dozu olarak Kayseri’de uygulanmaya başladı TURKOVAC, hatırlatma dozu olarak Kayseri’de uygulanmaya başladı Koronavirüsle mücadele kapsamında Faz-3 çalışmaları devam eden yerli aşı TURKOVAC’ın hatırlatma dozu Kayseri’de ilk gönüllüye uygulandı.

Kayseri’de “Telefonunu kullanabilir miyiz?” diyerek gasp ettiler! Kayseri’de “Telefonunu kullanabilir miyiz?” diyerek gasp ettiler! Kayseri’de 12 yaşındaki genç, yanına gelerek telefonunu kullanmak isteyen yabancı uyruklu şahıs tarafından gasp edildi.