İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medyadan kar yağışı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Vali Yerlikaya paylaşımında “Meteorolojik verilere göre İstanbul’da kar yağışı 3 gün boyunca etkisini sürdürecek. Fırtına, don ve buzlanmalara karşı dikkatli olalım. Hava durumunu anlık takip eden Meteoroloji Bölge Müdürümüz Ayşe Gemici ve mesai arkadaşlarına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

3 GÜN DAHA SÜRECEK
İstanbul Valiliği ise resmi sitesinden yaptığı açıklamada “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre, İstanbul’da aralıklarla devam eden kar yağışının önümüzdeki 3 gün boyunca il genelinde etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bu akşam saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (40-70 km/saat hamleli 90 km/saat) şeklinde esmesi tahmin ediliyor. İstanbul'un kuzey ve batı kesimleri ile boğaz çevresinde yoğun olmak üzere deniz etkili kar yağışlarının 3 gün boyunca aralıklarla kentte etkisini sürdürmesi bekleniyor. Özellikle köprü ve viyadükler başta olmak üzere il genelinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor. İstanbul Boğazı'nın Karadeniz'e bakan girişi ve boğaz hattı boyunca, deniz ulaşımı bakımından görüş mesafesinde azalma ve fırtına nedeniyle ulaşımda aksamalara karşı vatandaşlarımızın ve yetkililerin Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınlayacağı güncel hava tahmin ve uyarı raporlarını takip etmeleri önem arz etmektedir” ifadelerini kullandı.

İstanbul-Ankara kara yolunda ulaşım durdu! İstanbul-Ankara kara yolunda ulaşım durdu! İstanbul-Ankara TEM Otoyolu ve D-100 devlet yolu, Gerede ile Düzce arasındaki yoğun kar yağışı nedeniyle tüm araç geçişlerine kapatıldı.

İstanbul Valisi Yerlikaya’dan vatandaşlara önemli uyarı: Zorunlu olmadıkça çıkmayalım İstanbul Valisi Yerlikaya’dan vatandaşlara önemli uyarı: Zorunlu olmadıkça çıkmayalım Dün itibariyle etkisini gösteren kar yağışı İstanbul’u beyaza bürüdü. Birçok yerde yollar kapandı yurdun genelinden peş peşe kaza haberleri geldi. Vatandaşı yaşanacak olumsuzluklara karşı uyaran İstanbul Valisi Yerlikaya, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmayalım uyarısında bulundu.

Kamuda çalışanlar için idari izin kararı Kamuda çalışanlar için idari izin kararı Kamu çalışanları 10-11 Mayıs'ta tam gün 12 Mayıs'ta yarım gün idari izinli sayılacak.