Mantara niyet, gök taşına kısmet! Tam 20 adet topladı, traktörle taşıdı

Muş'ta çiftçilik yapan bir vatandaş, mantar toplamak için çıktığı araziden 20 adet gök taşı toplayarak geri döndü.

- Güncelleme Tarihi:
Mantara niyet, gök taşına kısmet! Tam 20 adet topladı, traktörle taşıdı
Yaşam|Editör: Sinem Eryilmaz

Muş'un Korkut ilçesinde yaşayan ve çiftçilikle uğraşan Hıyasettin Senem, mantar toplama niyetiyle araziye çıktı. Bir süre sonra tarlasını kontrol etmek için alana giden Senem'in dikkatini tesadüfen gördüğü taşlar çekti.

KAZMA KÜREKLE ÇIKARDI, TRAKTÖRLE TAŞIDI

Toprağa gömülü taşı tek başına çıkaramayınca yardım isteyen Senem, amcasıyla birlikte kazma kürek yardımıyla taşı topraktan çıkardı, traktörle köye götürdü. Senem, tarlada bulduğu taşları incelemek için Afet Yönetim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İskender Dölek’e iletti. İlk incelemelerin ardından gök taşı olma ihtimali yüksek olan taşlar için detaylı inceleme yapılmasına karar verildi.

DAHA KESİN BİLGİ İÇİN İNCELEME YAPILACAK

Taşların gök taşı olabileceğini söyleyen Dölek, 2 vatandaşın tarlalarında buldukları ve kendilerine farklı gelen 2 kayaç grubunu kendisine getirdiklerini belirterek, "Gök taşı olduğundan şüpheleniyorlar. Çünkü bu aralar çok yoğun bir şekilde gök taşının düşmesine şahit olduk. Basit birkaç deney uygulayarak taşların yapılarıyla ilgili fikir edinmeye çalıştık ama kesin sonuçlar taşlara ait ufak numunelerin jeoloji laboratuvarlarında incelenmesiyle daha net, kesin bilgiler alınır. Vatandaşlarımızın akıllarında soru işaretini böylece kaldırmış oluruz" dedi.

Mantara niyet, gök taşına kısmet! Tam 20 adet topladı, traktörle taşıdı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...