BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Günümüzde aile yuvaları niçin çabuk bozuluyor!..

"Komşunun karısını kızını baştan çıkarmayınız, âile yuvalarını yıkmayınız, istediğiniz kızla evleniniz!"
 
Dinimiz kadına çok değer vermiş, onu en yüksek dereceye çıkarmıştır. İslâmiyetin kadına verdiği kıymeti hiçbir din, hiçbir düşünce vermemiştir. 
İslâmiyette kadın, geçim derdinden, düşüncesinden kurtulmuştur. O, çalışarak, didinerek para kazanmaya mecbur değildir. Her şey ayağına gelecektir onun. Çünkü o kadındır...
Dinimiz, evlenmeyi emrediyor. İslâmiyet, "Kadınla, kızla konuşmayınız, eğlenmeyiniz, papazların yaşadığı gibi kadınsız yaşayınız!" demiyor. Ya ne diyor? "Komşunun karısını kızını baştan çıkarmayınız, onların hayâ perdelerini parçalamayınız, âile yuvalarını yıkmayınız, istediğiniz kızı alınız, evleniniz" diyor dinimiz.
Günümüzde böyle halis, güzel niyetlerle evlenenler bile sokakta ve iş hayatında bambaşka bir insan olup çıkıyor!.. Büyük İslam âlimi Hüseyin Hilmi Işık "kuddîse sirrûh" bu hususta buyuruyor ki:
"Hıristiyan memleketlerinde, kadınlar, kızlar, başları, kolları, bacakları açık geziyorlar. Erkekleri fuhşa, zinâya sürüklüyorlar. Evde, hanımı yemek pişirirken, çamaşır yıkarken ve evi temizlerken, erkeği sokakta veya iş yerinde hoşuna giden bir kadınla zevk, safâ, hattâ zinâ yapıyor. Akşam evine düşünceli ve yıpranmış olarak geliyor. Kötü hayâllere dalarak, vaktiyle beğenmiş, sevmiş, seçerek almış olduğu hanımının yüzüne bile bakmaz oluyor. Evdeki yorgunluğunu gidermek için, alâka ve neşe bekleyen hanımı, haklarına kavuşamayınca, asabî buhranlar geçiriyor. Âile yuvası bozuluyor. Sokaktaki kadına bakan erkek, onu kirli çamaşır gibi bırakıyor. Bir başkası ile anlaşıyor. Böylece, her sene, binlerce kadın ve erkek ve çocukları perişan oluyor. Ahlâksız ve anarşist oluyorlar. Cemiyet, millet çürümeye, çökmeye sürükleniyor. Bazı kokulu, süslü dolaşan kadınların, gençlere, millete ve devlete zararları, alkollü içkilerden ve uyuşturucu zehirlerden daha çok ve daha korkunç oluyor…
Allahü teâlâ, kullarının dünyada felâkete, âhırette de şiddetli azaplara yakalanmamaları için, kadınların, kızların örtünmelerini emretti. Ne yazık ki, nefislerinin, şehvetlerinin esîri olan bazı kimseler, Allahü teâlânın emirlerine gericilik, kâfirlerin şaşkın, çılgın işlerine ilericilik diyor. Bu ilericilerden bazısı, meslektaşları vâsıtası ile bir diploma ele geçirmiş. Köşe başlarını paylaşmışlar. Baykuş gibi ötüyorlar. Her fırsatta İslâmiyete saldırıyorlar. Bu kahramanlıkları(!) ile tarihî düşmanımız olan Hıristiyanlardan, Yahudilerden ve komünistlerden alkış ve maddî yardımlar toplayarak güçleniyor, binbir hileyle, gençleri aldatıyorlar. Allahü teâlâ, kendilerine akıl versin! Hakkı bâtıldan ayırmalarını nasip eylesin! Âmin..."
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
620955 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/ahmet-demirbas/620955.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT